Болгарія відмовилася видавати Білорусі українського волонтера Дмитра Трохимчука

Суд у Болгарії відмовився екстрадувати українського волонтера Дмитра Трохимчука на запит Білорусі. Про це Болгарській службі Радіо Свобода повідомила його адвокат та підтвердила прес-служба суду.

Згідно з рішенням суду, влада Білорусі не може забезпечити дотримання прав людини у в'язницях. Суд також не може покладатися на письмові обіцянки Мінська, що Трофимчук не піддасться жорстокому, нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню після екстрадиції і до нього не будуть застосовані насильство і тортури, сказано в обґрунтуванні судового рішення.

Трохимчука звільнили з-під варти, зараз він перебуває зі своєю родиною.

У повідомленні уточнюється, що 38-річного Трохимчука було затримано в листопаді 2022 року при спробі в'їхати до Болгарії з Румунії: з'ясувалося, що його розшукує Інтерпол на запит Білорусі. Разом із Трофимчуком їхали його дружина та троє дітей. Їхній будинок в Україні був зруйнований під час бомбардування на початку війни.

Трохимчука заарештували та помістили під варту. Після цього у кількох містах Болгарії пройшли акції на його захист. За словами протестувальників, як біженець, Трофимчук збирає гуманітарну допомогу для України, а звинувачення проти нього сфабриковано.

Білоруська влада стверджує, що Трофимчук у 2011-2012 роках нібито перебував в "організованій злочинній групі, яка незаконно отримувала персональні та банківські дані громадян 84 країн". Офіційний Мінськ заявляє, що за допомогою видобутої інформації в інтернет-магазинах було проведено 160 тисяч транзакцій на суму майже вісім мільйонів доларів.

Трохимчук заперечує, що зробив щось незаконне. За словами його родичів, він навіть не знав, що його звинувачено і що він перебуває в розшуку.

Статті

Донбас
28.04.2024
19:38

Нам нікуди повертатися: у російській історії немає періоду, який можна назвати моделлю для побудови державності. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головний «філософ» окупованого Донбасу Олександр Ходаковський раптово заявив, що ніяких скрєп у Росії не було і немає, що російська історія, навіть у викладі Путіна, не дає жодних моделей для «можемо повторити». Тобто, повертатися...
Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Всі статті