Зуб мудрості: лікувати не можна видаляти

Ваші зуби мудрості нещодавно прорізалися та одразу стали причиною дискомфорту? А може вони служать вам уже багато років, та їх доводиться регулярно лікувати? Варто відповісти собі на запитання, чи потрібні вам «вісімки». А ще – чи готові ви їх видалити.

Від натуральних зубів позбуватися зовсім не хочеться, і стоматологи теж намагаються зробити все, щоб зберегти природні одиниці в ротовій порожнині. Навіть якщо це стосується зубів мудрості, які часто здатні приносити дискомфорт.

Однак іноді консервативне лікування не дає результату, і ваш лікар радить видалити зуб мудрості якомога швидше, щоб уникнути подальших ускладнень. Як зрозуміти, у яких випадках продовжити зубне життя ще вдасться, а коли варто налаштовуватися на оперативне втручання?

Коли зуб ще можна лікувати

Лікування – та регулярна процедура, заради якої стоматолога відвідують найчастіше. І не дивно, адже своєчасна діагностика дозволяє уникнути видалення та вчасно впоратися з безліччю проблем:

  • Карієсом різного ступеня, який може розвиватися непомітно (наприклад, у проміжках між зубами чи в ясневій кишені). Ви і ваш стоматолог можете помітити білі плями й темні цятки на емалі, а сам зуб може стати чутливим. У таких випадках показані пломбування та спостереження.
  • Пульпіт – запалення нерва, у якому видаленню підлягає лише пульпа (внутрішня частина зуба). Сама одиниця залишається цілою на роки, хоч і недоотримує живлення після пломбування каналів. Вихід – регулярне спостереження за зубом та своєчасне покриття його естетичною коронкою.
  • Періодонтит – запалення ясен навколо зуба, з утворенням гною чи без – лікується очищенням порожнини та прийомом прописаних антибіотиків. Видалення необхідне лише в запущених випадках.
  • Перикоронарит – запалення ясен через прорізування зуба. Якщо сама одиниця розташована в щелепі правильно, пацієнту призначають знеболювальні препарати та спеціальні мазі.

Всі ці випадки стосуються як звичайних зубів, так і «вісімок». І все ж таки, у випадку зубів мудрості фахівці частіше схиляються до видалення.

Коли час видаляти зуб

Морально підготуватися до операції допомагає усвідомлення її невідворотності. Коли ж видалення зуба не уникнути?

  • При неправильному розташуванні зуба в щелепі, через що він вже не проріжеться та продовжуватиме приносити дискомфорт.
  • Коли каріозне ураження є значним, і в зубної одиниці відсутній антагоніст – тобто зуб на протилежній щелепі, з яким відбувається змикання. У цьому випадку проблемна одиниця не виконує своєї функції, і зберігати її немає сенсу.
  • За необхідності ортодонтичного лікування (окремі індивідуальні випадки).
  • При переїзді за кордон: як відомо, вартість лікування зубів поза межами України набагато вища, а якість виконання роботи може викликати питання. Крім того, при переїзді в США вам відразу ж порекомендують видалення «непотрібних» зубів мудрості, які можуть викликати проблеми будь-якої миті, а платити за них доведеться як за звичайні та важливі моляри.

Щоб чітко вирішити для себе, чи настав час вирушати на операцію з видалення зуба мудрості, проконсультуйтеся з фахівцями в клініці Осадчого. Саме так ви зможете прийняти правильне рішення та попередити безліч неприємностей.

Статті

Донецьк
22.09.2023
13:00

Діагноз – ескапізм. Донецький щоденник

..."Правителі" "народної" з останніх сил надувають щоки та видають бажане за дійсне. То метро вони збираються будувати, то аеропорт, то випуск трамваїв налагодити. На цьому фоні чергові заяви про відновлення та запуск горлівського заводу "Стирол" не...
Луганськ
21.09.2023
11:37

«Викреслити ці 9 років життя МІЖ...». Луганський щоденник

Так поводиться вітчим, який прагне задарувати подарунками дітей своєї нової дружини, дітей від її першого шлюбу, щоб привернути їх до себе. І ми також спідлоба дивимося на все і не віримо.
Світ
20.09.2023
12:00

“Росія виробляє тепер більше боєприпасів, ніж Сполучені Штати і Європа.” Огляд Західних медіа

“Лідери національної безпеки Тайваню попереджають, що зменшення допомоги США Україні збільшить занепокоєність Тайваню мірою американської рішучості. Все менша частка населення острова вірить, що США відправлять війська у випадку війни"
Всі статті