Зуб мудрості: лікувати не можна видаляти

Ваші зуби мудрості нещодавно прорізалися та одразу стали причиною дискомфорту? А може вони служать вам уже багато років, та їх доводиться регулярно лікувати? Варто відповісти собі на запитання, чи потрібні вам «вісімки». А ще – чи готові ви їх видалити.

Від натуральних зубів позбуватися зовсім не хочеться, і стоматологи теж намагаються зробити все, щоб зберегти природні одиниці в ротовій порожнині. Навіть якщо це стосується зубів мудрості, які часто здатні приносити дискомфорт.

Однак іноді консервативне лікування не дає результату, і ваш лікар радить видалити зуб мудрості якомога швидше, щоб уникнути подальших ускладнень. Як зрозуміти, у яких випадках продовжити зубне життя ще вдасться, а коли варто налаштовуватися на оперативне втручання?

Коли зуб ще можна лікувати

Лікування – та регулярна процедура, заради якої стоматолога відвідують найчастіше. І не дивно, адже своєчасна діагностика дозволяє уникнути видалення та вчасно впоратися з безліччю проблем:

  • Карієсом різного ступеня, який може розвиватися непомітно (наприклад, у проміжках між зубами чи в ясневій кишені). Ви і ваш стоматолог можете помітити білі плями й темні цятки на емалі, а сам зуб може стати чутливим. У таких випадках показані пломбування та спостереження.
  • Пульпіт – запалення нерва, у якому видаленню підлягає лише пульпа (внутрішня частина зуба). Сама одиниця залишається цілою на роки, хоч і недоотримує живлення після пломбування каналів. Вихід – регулярне спостереження за зубом та своєчасне покриття його естетичною коронкою.
  • Періодонтит – запалення ясен навколо зуба, з утворенням гною чи без – лікується очищенням порожнини та прийомом прописаних антибіотиків. Видалення необхідне лише в запущених випадках.
  • Перикоронарит – запалення ясен через прорізування зуба. Якщо сама одиниця розташована в щелепі правильно, пацієнту призначають знеболювальні препарати та спеціальні мазі.

Всі ці випадки стосуються як звичайних зубів, так і «вісімок». І все ж таки, у випадку зубів мудрості фахівці частіше схиляються до видалення.

Коли час видаляти зуб

Морально підготуватися до операції допомагає усвідомлення її невідворотності. Коли ж видалення зуба не уникнути?

  • При неправильному розташуванні зуба в щелепі, через що він вже не проріжеться та продовжуватиме приносити дискомфорт.
  • Коли каріозне ураження є значним, і в зубної одиниці відсутній антагоніст – тобто зуб на протилежній щелепі, з яким відбувається змикання. У цьому випадку проблемна одиниця не виконує своєї функції, і зберігати її немає сенсу.
  • За необхідності ортодонтичного лікування (окремі індивідуальні випадки).
  • При переїзді за кордон: як відомо, вартість лікування зубів поза межами України набагато вища, а якість виконання роботи може викликати питання. Крім того, при переїзді в США вам відразу ж порекомендують видалення «непотрібних» зубів мудрості, які можуть викликати проблеми будь-якої миті, а платити за них доведеться як за звичайні та важливі моляри.

Щоб чітко вирішити для себе, чи настав час вирушати на операцію з видалення зуба мудрості, проконсультуйтеся з фахівцями в клініці Осадчого. Саме так ви зможете прийняти правильне рішення та попередити безліч неприємностей.

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті