Як зробити власне житло екологічно чистим та здоровим: секрети екоремонту

Сьогоденні глобальні природні катаклізми змушують людей задуматися про використання в побуті менш шкідливих матеріалів. Тому все більшим попитом починають користуватися екологічно чисті й здорові предмети і технології.

Власник сайту Новий Дім Андрій Шум зі своєю командою авторів розробили низку рекомендацій щодо втілення екостилю у квартирі.

Екоматеріали у ремонті

Зробити житло більш екологічним можна за допомогою використання екологічно чистих матеріалів і технологій, які менше шкодять навколишньому середовищу і здоров'ю людини.

Ось кілька способів використання екоматеріалів у ремонті:

  • Дерево. Використання дерев'яних матеріалів може істотно знизити негативний вплив на навколишнє середовище. Деревина може використовуватися для підлог, стін, стель, меблів та інших елементів інтер'єру.
  • Бамбук. Бамбук є швидкозростаючим джерелом, яке може використовуватися як альтернатива дереву.
  • Лляні та бавовняні тканини. Під час вибору текстилю для штор, килимів, меблів та інших предметів інтер'єру надавайте перевагу натуральним матеріалам, таким як льон і бавовна, які є біорозкладними та зазвичай мають менший вплив на довкілля, порівнюючи із синтетичними матеріалами.
  • Глина та глиняні покриття. Глина є екологічно чистим матеріалом, який може використовуватися для створення плиток, штукатурки і навіть стін.
  • Камінь. Природний камінь, такий як граніт, мармур, вапняк, сланець тощо є довговічним і екологічно чистим матеріалом, який можна використовувати для підлог, стін, стільниць та інших поверхонь.
  • Перероблені матеріали. Можливе використання матеріалів, отриманих з переробки, таких як перероблене скло, метал, пластик тощо. Це дає змогу зменшити обсяг відходів і скоротити споживання природних ресурсів.
  • Екологічно чисті фарби та оздоблювальні матеріали. Під час вибору фарб, лаків і клеїв віддавайте перевагу продуктам на водній основі з низьким вмістом VOC (органічних сполук).
  • Енергоефективні вікна та двері. Заміна старих вікон і дверей на енергоефективні моделі може знизити споживання енергії на опалення та кондиціонування повітря.

З огляду на ці та інші екологічно чисті матеріали і технології, ви можете значно поліпшити екологічну стійкість вашого будинку і зробити його здоровішим і безпечнішим для вас і навколишнього середовища.

Статті

Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Всі статті