Методи боротьби з хворобами та шкідниками в акваріумі

Утримання акваріума — це завжди відповідальна справа, оскільки в акваріумі можуть з'являтися різні хвороби та шкідники, які можуть завдати шкоди рибкам та іншим водним організмам.

Любителі, які належним чином доглядають за своїми акваріумами, можливо і рідше мають проблеми із хворобами власного “підводного світу”. Але немає гарантії, що їм теж ніколи не доведеться лікувати хворих акваріумних рибок. Зазвичай, хвороб та шкідників у вашому акваріумі можна уникнути, підтримуючи правильний хімічний склад води та якість очищення, годуючи різноманітними високоякісними кормами для риб та забезпечуючи оптимальне середовище існування та відповідних “сусідів” по акваріуму. 

Пропонуємо вам кілька поширених методів боротьби з хворобами та шкідниками в акваріумі:

  • Відокремлення хворих та поранених риб від інших. При виявленні хвороби риби, її необхідно відокремити та вилікувати. Якщо риба померла від хвороби, то її необхідно дістати з акваріума, щоб запобігти поширенню інфекції.

    Не забувайте регулярно спостерігати за своїми рибками під  час їх годування, тому що це гарна нагода, щоб зрозуміти чи ваш “підводний світ” здоровий. Шукайте на рибках білі або криваві плями, каламутні очі, білий наліт на тілі або рвані, обірвані плавці. 

  • Дуже важливим є збереження чистоти води та дна акваріума. Регулярна заміна води та очищення фільтрувальної системи допоможуть уникнути поширення хвороб та шкідників.
  •  Також не менш важливим є очищення рослин та інших елементів акваріума від шкідників та грибків, які часто утворюються на стінках акваріума або на елементах декору. Зазвичай це можна зробити за допомогою спеціальних препаратів (сорбентів). Важливо враховувати, що кожен акваріум є унікальним та може вимагати різних методів очищення, тому тут варто порадитися зі спеціалістами.
  • Застосування біологічних та хімічних методів боротьби зі шкідниками, які в першу чергу не шкодять водним організмам. До цих методів належать, наприклад, використання біологічних фільтрів, та екосистеми акваріума, які можуть пригнічувати розвиток шкідників та запобігати їх поширенню.

До речі, однією з найпопулярніших рибок у новачків акваріумного світу є рибка півник.

Пам’ятайте, що в будь-якому випадку, важливо вчасно виявляти хвороби та шкідників, вживати заходів для їх запобігання та лікування живих організмів акваріума.

Статті

Країна
01.06.2023
16:02

Атомне заміщення: Росія йде за своїм кораблем

Усі енергоблоки українських атомних електростанцій (АЕС) з 2024 р. запрацюють на американському ядерному паливі (ЯП). Для української атомної енергетики це не лише перехід на вищі технології, а й широкі можливості нового розвитку. Втім, одне дуже...
Країна
31.05.2023
14:57

Російський паспорт в окупації: вимушений крок, щоб вижити

Можна скільки завгодно говорити про те, що без російського паспорта ми не могли звернутися за меддопомогою чи влаштуватися на роботу, але я хочу акцентувати на іншому : у якийсь момент його наявність стала умовою, щоб тут залишатися. У мене питання...
Світ
30.05.2023
14:23

«Зеленському наказали тягнути з ескалацією до останнього». Російські ЗМІ про Україну

«Вже що-що, а промивати мізки на Україні вміють, особливо з урахуванням медійної підтримки США та інших країн НАТО. Як наслідок - чимала частка місцевих жителів щиро вірять, що вони захищають свій регіон. І цю проблему нам треба вирішувати»
Всі статті