Методи боротьби з хворобами та шкідниками в акваріумі

Утримання акваріума — це завжди відповідальна справа, оскільки в акваріумі можуть з'являтися різні хвороби та шкідники, які можуть завдати шкоди рибкам та іншим водним організмам.

Любителі, які належним чином доглядають за своїми акваріумами, можливо і рідше мають проблеми із хворобами власного “підводного світу”. Але немає гарантії, що їм теж ніколи не доведеться лікувати хворих акваріумних рибок. Зазвичай, хвороб та шкідників у вашому акваріумі можна уникнути, підтримуючи правильний хімічний склад води та якість очищення, годуючи різноманітними високоякісними кормами для риб та забезпечуючи оптимальне середовище існування та відповідних “сусідів” по акваріуму. 

Пропонуємо вам кілька поширених методів боротьби з хворобами та шкідниками в акваріумі:

  • Відокремлення хворих та поранених риб від інших. При виявленні хвороби риби, її необхідно відокремити та вилікувати. Якщо риба померла від хвороби, то її необхідно дістати з акваріума, щоб запобігти поширенню інфекції.

    Не забувайте регулярно спостерігати за своїми рибками під  час їх годування, тому що це гарна нагода, щоб зрозуміти чи ваш “підводний світ” здоровий. Шукайте на рибках білі або криваві плями, каламутні очі, білий наліт на тілі або рвані, обірвані плавці. 

  • Дуже важливим є збереження чистоти води та дна акваріума. Регулярна заміна води та очищення фільтрувальної системи допоможуть уникнути поширення хвороб та шкідників.
  •  Також не менш важливим є очищення рослин та інших елементів акваріума від шкідників та грибків, які часто утворюються на стінках акваріума або на елементах декору. Зазвичай це можна зробити за допомогою спеціальних препаратів (сорбентів). Важливо враховувати, що кожен акваріум є унікальним та може вимагати різних методів очищення, тому тут варто порадитися зі спеціалістами.
  • Застосування біологічних та хімічних методів боротьби зі шкідниками, які в першу чергу не шкодять водним організмам. До цих методів належать, наприклад, використання біологічних фільтрів, та екосистеми акваріума, які можуть пригнічувати розвиток шкідників та запобігати їх поширенню.

До речі, однією з найпопулярніших рибок у новачків акваріумного світу є рибка півник.

Пам’ятайте, що в будь-якому випадку, важливо вчасно виявляти хвороби та шкідників, вживати заходів для їх запобігання та лікування живих організмів акваріума.

Статті

Донецьк
09.06.2023
12:00

Сьогоднішній Донецьк очами біженця. Що змінилось в порівнянні з лютим-22

Порівняно з лютим 2022 року життя в Донецьку сильно змінилось. Тому, хто виїзжав, а зараз, з якоїсь причини, змушений був повернутись,  це кидається у вічі.  Воно починається о шостій ранку, а о 17:00 вулиці вже порожні. Раніше такого не було.
Країна
08.06.2023
18:41

Сергій Грабський: За задумом росіян підрив Каховської ГЕС має зупинити наступ ЗСУ та посадити нас за стіл переговорів

Дуже дивно говорити про зрив наступу. Там ніхто не збирався наступати. Форсування Дніпра на тій ділянці – це надзвичайно складна в оперативному та інженерному плані задача. Україна просто фізично не має такої кількості сил та засобів, щоб здійснити...
Країна
07.06.2023
17:48

Зростання тарифів під час війни: є питання

Рішення уряду підняти вартість електроенергії (е/е) для населення під час війни саме собою виглядає, м'яко кажучи,  не дуже гарно. На тлі катастрофічного падіння прибутків українців. Ще більше питань викликають обґрунтування для цього  підвищення
Всі статті