Підсумки європейського турне Володимира Зеленського

Світ остаточно усвідомив, що не можна дозволити росії перемогти у цій війні. Тому ми бачимо, що нам дають і Shadow storm, і гарантії нових пакетів допомоги. Німеччина – 2,7 млрд, Італія – 1 млрд, Франція – новий пакет військової допомоги, а також це британські безпілотники + навчання українських пілотів.

Загалом у рамках цього візиту ми отримали лише обіцянок допомоги на 4,5 млрд, якщо не більше. Крім того, Нідерланди та Велика Британія домовилися між собою про створення винищувальної коаліції для України, що передбачає навчання українських пілотів володінням літаками F-16. Швидше за все, вже до кінця цього року Україна вже почне отримувати бойову авіацію або від цих або від інших країн.

Окрім воєнної частини візиту була ще й політична. Зеленський сказав, що нам сьогодні не потрібні посередники, нам потрібний справедливий світ. Таким чином, публічно він наполягав на тому, що Україна не збирається змінювати свою позицію щодо завершення війни з росією. І це завершення можливе лише після звільнення всіх окупованих територій. Хоча спроби перейти до мирних переговорів з боку різних країн не припиняються, ми знаємо, наприклад, про наміри лідерів Бразилії та ПАР.

Швидше за все, українське керівництво використовуватиме зустрічі і з представниками Бразилії, Китаю чи ПАР для того, щоб донести свою позицію до цих країн та переконати їх зайняти більш проукраїнську позицію.

Водночас говорити про те, що на Заході є консенсус щодо того, що росію треба перемагати, складно. Тому що ми бачимо, що на Заході дуже багато голосів, що сумніваються, один тільки Папа Римський чого тільки вартий. Багато тих, хто виступає за заморожування конфлікту, пошук компромісного рішення. На Заході є консенсус щодо того, що не можна дозволити Росії перемогти Україну. А от щодо того, чи дозволити Україні перемогти росію, консенсусу досі немає. Великобританія займає одну позицію, а Угорщина чи Італія мають зовсім іншу позицію.

Важливою частиною цього візиту було надання Україні конкретної картки щодо вступу до НАТО. За великим рахунком турне президента виявилося дуже успішним, краще оцінювати його на калькуляторі. Залишається невирішеним питання щодо вступу до НАТО і не до кінця вирішеним питання щодо інтенсифікації військових постачань в Україну. Бо поки що їхній рівень недостатній для початку контрнаступу нашої армії.

Водночас, Україна та її союзники використовують для тиску на росію загрозу контрнаступу. Тим самим вони змушують її піти на поступки з різних напрямків: починаючи зерновою угодою, закінчуючи завершенням війни на умовах України.

Також важливо зазначити, що президенту вдалося домогтися підтвердження підтримки провідними країнами ЄС українського мирного плану, що означає, що інші мирні плани, які створені в Європі, навряд чи найближчим часом знайдуть публічну політичну підтримку всередині цих країн.

Статті

Донецьк
09.06.2023
12:00

Сьогоднішній Донецьк очами біженця. Що змінилось в порівнянні з лютим-22

Порівняно з лютим 2022 року життя в Донецьку сильно змінилось. Тому, хто виїзжав, а зараз, з якоїсь причини, змушений був повернутись,  це кидається у вічі.  Воно починається о шостій ранку, а о 17:00 вулиці вже порожні. Раніше такого не було.
Країна
08.06.2023
18:41

Сергій Грабський: За задумом росіян підрив Каховської ГЕС має зупинити наступ ЗСУ та посадити нас за стіл переговорів

Дуже дивно говорити про зрив наступу. Там ніхто не збирався наступати. Форсування Дніпра на тій ділянці – це надзвичайно складна в оперативному та інженерному плані задача. Україна просто фізично не має такої кількості сил та засобів, щоб здійснити...
Країна
07.06.2023
17:48

Зростання тарифів під час війни: є питання

Рішення уряду підняти вартість електроенергії (е/е) для населення під час війни саме собою виглядає, м'яко кажучи,  не дуже гарно. На тлі катастрофічного падіння прибутків українців. Ще більше питань викликають обґрунтування для цього  підвищення
Всі статті