Зеленський заявив, що до вступу України в ЄС мають бути готові всі держави Євросоюзу

Президент України Володимир Зеленський наголосив на важливості готовності з боку ЄС до політичного рішення почати переговори з Україною про її членство. Про це він заявив у своєму відеозверненні 2 жовтня. 

"Україна точно виконає свою частину роботи - сім рекомендацій Єврокомісії. І дуже важливо, щоб була аналогічна готовність до політичного рішення з приводу України, з приводу початку переговорів і з боку Європейського Союзу, всіх держав-членів", - сказав він у відеозверненні в понеділок за підсумками зустрічі в Києві міністрів закордонних справ країн-членів ЄС."Сьогодні в мене була можливість поспілкуватися з усіма вищими дипломатами ЄС на двосторонньому рівні, на рівні всієї спільноти. У нас була хороша дискусія. І з багатьох питань", - зазначив він.

Зеленський подякував партнерам за підтримку - військову та економічну, санкційну. 

"Сьогодні ми приділили особливу увагу питанню про санкції. Про спроби Росії обійти санкції. Вважаю, що на кожну спробу Росії обдурити санкційні режими і міжнародне право потрібна потужна відповідь світу", - заявив президент.

"Будь-які злочинці - і тим паче такі злочинці, як у Москві, - розуміють тільки мову сили і невідворотності покарання", - сказав він.

Зеленський також подякував "усій Італії та особисто пані Джорджі Мелоні, пану міністру закордонних справ Італії, за особливо чутливу допомогу, зокрема, у відбудові в Одесі: "підписана угода з Італією про відновлення зруйнованого Росією, російською ракетою Спасо-Преображенського собору в Одесі. Як би Росія не руйнувала історію та культуру, Європа здатна все відновити. І в цьому сила Європи, нашої Європи - вільної та солідарної".

Президент також подякував Данії за рішення відкрити в Миколаєві відділення свого посольства. 

"Це взірцевий патронат над відбудовою регіону й абсолютно ефективний шлях до реалізації наших домовленостей із пані Прем'єр-міністром Данії", - заявив він.

Нагадаємо,. Фон дер Ляєн заявила про "значні успіхи" України на шляху до членства в ЄС.

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті