Зеленський заявив, що до вступу України в ЄС мають бути готові всі держави Євросоюзу

Президент України Володимир Зеленський наголосив на важливості готовності з боку ЄС до політичного рішення почати переговори з Україною про її членство. Про це він заявив у своєму відеозверненні 2 жовтня. 

"Україна точно виконає свою частину роботи - сім рекомендацій Єврокомісії. І дуже важливо, щоб була аналогічна готовність до політичного рішення з приводу України, з приводу початку переговорів і з боку Європейського Союзу, всіх держав-членів", - сказав він у відеозверненні в понеділок за підсумками зустрічі в Києві міністрів закордонних справ країн-членів ЄС."Сьогодні в мене була можливість поспілкуватися з усіма вищими дипломатами ЄС на двосторонньому рівні, на рівні всієї спільноти. У нас була хороша дискусія. І з багатьох питань", - зазначив він.

Зеленський подякував партнерам за підтримку - військову та економічну, санкційну. 

"Сьогодні ми приділили особливу увагу питанню про санкції. Про спроби Росії обійти санкції. Вважаю, що на кожну спробу Росії обдурити санкційні режими і міжнародне право потрібна потужна відповідь світу", - заявив президент.

"Будь-які злочинці - і тим паче такі злочинці, як у Москві, - розуміють тільки мову сили і невідворотності покарання", - сказав він.

Зеленський також подякував "усій Італії та особисто пані Джорджі Мелоні, пану міністру закордонних справ Італії, за особливо чутливу допомогу, зокрема, у відбудові в Одесі: "підписана угода з Італією про відновлення зруйнованого Росією, російською ракетою Спасо-Преображенського собору в Одесі. Як би Росія не руйнувала історію та культуру, Європа здатна все відновити. І в цьому сила Європи, нашої Європи - вільної та солідарної".

Президент також подякував Данії за рішення відкрити в Миколаєві відділення свого посольства. 

"Це взірцевий патронат над відбудовою регіону й абсолютно ефективний шлях до реалізації наших домовленостей із пані Прем'єр-міністром Данії", - заявив він.

Нагадаємо,. Фон дер Ляєн заявила про "значні успіхи" України на шляху до членства в ЄС.

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті