Зеленський підписав закон про деколонізацію географічних назв в Україні

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає деколонізацію топонімів і географічних назв в Україні. Про це 21 квітня повідомляють у картці проєкту №7253 на сайті Верховної ради.

Згідно з цим законом, перейменуванню піддадуться вулиці та інші об'єкти - зокрема, пам'ятники та пам'ятні знаки. Крім цього, необхідно буде перейменувати населені пункти, в назвах яких є натяки на росію, її діячів або пропагандистів.

"Присвоєння географічним об'єктам, юридичним особам та об'єктам права власності назв держави, які глорифікують, увічнюють, пропагують або містять символіку російської імперської політики, а також назви держави, а також держави-терориста (держави-агресора), або її визначних, пам'ятних, історичних і культурних місць, населених пунктів, дат, подій забороняється", - ідеться в документі.

Також під заборону потраплять зображення, присвячені російським і радянським діячам, російським містам і завоюванням. Цінні пам'ятки потрібно буде перенести в музеї. Під стандарти української мови необхідно буде перейменувати назви населених пунктів.

Також будуть перейменовані населені пункти, назви яких не відповідають стандартам української мови. Як приклад, ця зміна торкнеться назв на кшталт "Октябрьське" або "Южноукраїнське".

Зазначимо, що цей закон набуде чинності через три місяці. Після цього у державних і військових органів буде шість місяців, щоб видалити з публічного доступу російські символи.

Нагадаємо, раніше сьогодні Зеленський затвердив нові правила отримання паспорта громадянина України.

Статті

Донецьк
25.04.2024
10:45

Діяти та жити цікаво: Як молодь з Мирнограда розвиває громаду біля лінії фронту

Наразі у Донецькій області масові заходи заборонені, але люди потребують якоїсь розради. Творчі проекти об’єднали талановиту молодь та створили терапевтичний ефект для мешканців громади, заповнили культурну порожнечу.
Країна
24.04.2024
15:26

Коли кров рятує життя: як Дніпропетровщина тримає донорський фронт

Кров – це ресурс, який неможливо замінити штучною речовиною. І від цього ресурсу залежить життя як військових, так і цивільних. Донорство вже понад два роки тримає свою лінію оборони. І нашій країні вкрай важливо перейти від стихійного донорства до...
Світ
23.04.2024
17:26

«Брати приклад із Леніна і змінити, нарешті, внутрішню політику». Російські ЗМІ про Україну

У такий гарний весняний день навіть не хочеться писати про цей цирк виродків під назвою "конгрес США", але кілька важливих тез по суботньому голосуванню все ж таки окреслимо...
Всі статті