Верховна Рада внесла зміни у держбюджет 2025 року

"Верховна Рада ухвалила зміни до держбюджету 2025 року на 40 мільярдів гривень", - повідомили народні депутати Ярослав Железняк та Олексій Гончаренко.

За відповідний законопроєкт №13439-3 проголосували 229 парламентарів. Цей документ був альтернативним до того, який до Верховної Ради подав уряд.

Депутати від «Слуги народу», які ініціювали його, зазначали, що метою законопроєкту є забезпечення невідкладних заходів у сфері безпеки і оборони та розв’язання першочергових питань держави. Однак опозиційні депутати навали його законопроєктом «зі збільшення зарплат, кешбеку та невійськових видатків».

«Відверто, там є речі розумні, а є просто абсолютно неприйнятні позиції. Щоб ви розуміли, з анонсованого скорочення видатків через обʼєднання міністерств та аудит видатків там НУЛЬ скорочень», — написав Железняк.

Він заявив, що велику частину правок про збільшення зарплат і непрофільні видатки вдалося збити.

Як повідомляє "Громадське", народна депутатка Ірина Геращенко заявила, що цим законопроєктом «Київ пограбували на 8 млрд гривень податків», які мали йти на школи, лікарні, ВПО та реабілітацію поранених. Вона анонсувала, що «Європейська Солідарність» готує подання на блокування.

Тим часом прем’єр-міністерка Юлія Свириденко заявила, що додаткові кошти спрямують на пріоритетні невійськові напрями:

  • ліки для онкохворих і пацієнтів із важкими захворюваннями;
  • харчування школярів 1–4 класів у всіх областях та учнів 5–11 класів у прифронтових територіях;
  • розвиток військових ліцеїв;
  • підтримку виробників defense tech;
  • допомогу ветеранам і житло для ВПО.

Вона додала, що фінансування забезпечене коштом скорочення інших невійськових видатків і оптимізації боргових виплат.

Як повідомлялося раніше, в ЄС шукають 19 мільярдів доларів для покриття дефіциту бюджету України. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
20.08.2025
11:45

«Київ важливіший за будь-який Берлін, його потрібно брати наполегливо, але ніжно». Російські ЗМІ про Україну

«В цілому, на мій погляд, зараз ситуація виглядає так - пропозиції, які робить Європа щодо українського врегулювання, абсолютно точно суперечать національним інтересам Росії»
Світ
19.08.2025
15:24

Миру не буде, навіть якщо... Прогноз з аналізом «першопричин»

Проблемою для Путіна є не війна. Проблемою Путіна, яка змусила його просити Трампа про зустріч на Алясці, є економічна нездатність РФ вести війну далі. Стан російської економіки змушує Москву скорочувати військовий бюджет, що загрожує програшем у...
Країна Світ
19.08.2025
11:25

"Фінський варіант". Історія по колу. Далі – знову війна

Вимоги Москви про передачу ще не захоплених Москвою територій в обмін на «мир» робить цю аналогію майже абсолютною. Виявилося, що за 80 років, креативність Кремля не просунулась ні на йоту.
Всі статті