Зеленський підписав закон про деколонізацію географічних назв в Україні

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає деколонізацію топонімів і географічних назв в Україні. Про це 21 квітня повідомляють у картці проєкту №7253 на сайті Верховної ради.

Згідно з цим законом, перейменуванню піддадуться вулиці та інші об'єкти - зокрема, пам'ятники та пам'ятні знаки. Крім цього, необхідно буде перейменувати населені пункти, в назвах яких є натяки на росію, її діячів або пропагандистів.

"Присвоєння географічним об'єктам, юридичним особам та об'єктам права власності назв держави, які глорифікують, увічнюють, пропагують або містять символіку російської імперської політики, а також назви держави, а також держави-терориста (держави-агресора), або її визначних, пам'ятних, історичних і культурних місць, населених пунктів, дат, подій забороняється", - ідеться в документі.

Також під заборону потраплять зображення, присвячені російським і радянським діячам, російським містам і завоюванням. Цінні пам'ятки потрібно буде перенести в музеї. Під стандарти української мови необхідно буде перейменувати назви населених пунктів.

Також будуть перейменовані населені пункти, назви яких не відповідають стандартам української мови. Як приклад, ця зміна торкнеться назв на кшталт "Октябрьське" або "Южноукраїнське".

Зазначимо, що цей закон набуде чинності через три місяці. Після цього у державних і військових органів буде шість місяців, щоб видалити з публічного доступу російські символи.

Нагадаємо, раніше сьогодні Зеленський затвердив нові правила отримання паспорта громадянина України.

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті