Завершено слідство за обвинуваченням у хабарництві нардепа Гунька

Антикорупційні органи України завершили розслідування за обвинуваченням народного депутата і його помічника в отриманні $85 тис. неправомірної вигоди за надання в оренду державних земель. Про це повідомила у Телеграм Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП).

"1 грудня 2023 року прокурором САП та детективами НАБУ завершено досудове розслідування та відкрито стороні захисту матеріали кримінального провадження стосовно народного депутата та його спільника, викритих на одержанні неправомірної вигоди за надання приватному підприємству в оренду державних земель", - йдеться у повідомленні.

За інформацією прокуратури, матеріали щодо другого фігуранта виділено в окреме провадження у зв'язку з його розшуком.

У повідомленні не зазначається ім'я нардепа. Ідеться про народного депутата фракції "Слуга народу" Анатолія Гунька, якого 8 серпня викрили на хабарі у $85 тис.

Гунька підозрюють в отриманні неправомірної вигоди за надання приватному підприємцю в оренду державних земель. 

Встановлено, що народний депутат України, будучи головою тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування фактів корупції на державних підприємствах, в установах та організаціях Національної академії аграрних наук, використав свої повноваження для надання приватному підприємству земельних ділянок загальною площею 1700 га, що належать державному підприємству Академії аграрних наук.

Дії народного депутата було кваліфіковано ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України. Поплічникам, а саме помічнику народного депутата - адвокату та ще одному спільнику, інкримінують ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 КК.

Нагадаємо, у серпні Вищий антикорупційний суд узяв Гунька під варту з можливістю внесення застави в розмірі 30 млн грн.

Як повідомлялося, суд заарештував подільника нардепа Гунька з правом застави у 2 мільйони. 

Статті

Світ
23.04.2024
17:26

«Брати приклад із Леніна і змінити, нарешті, внутрішню політику». Російські ЗМІ про Україну

У такий гарний весняний день навіть не хочеться писати про цей цирк виродків під назвою "конгрес США", але кілька важливих тез по суботньому голосуванню все ж таки окреслимо...
Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Всі статті