Завершено слідство за обвинуваченням у хабарництві нардепа Гунька

Антикорупційні органи України завершили розслідування за обвинуваченням народного депутата і його помічника в отриманні $85 тис. неправомірної вигоди за надання в оренду державних земель. Про це повідомила у Телеграм Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП).

"1 грудня 2023 року прокурором САП та детективами НАБУ завершено досудове розслідування та відкрито стороні захисту матеріали кримінального провадження стосовно народного депутата та його спільника, викритих на одержанні неправомірної вигоди за надання приватному підприємству в оренду державних земель", - йдеться у повідомленні.

За інформацією прокуратури, матеріали щодо другого фігуранта виділено в окреме провадження у зв'язку з його розшуком.

У повідомленні не зазначається ім'я нардепа. Ідеться про народного депутата фракції "Слуга народу" Анатолія Гунька, якого 8 серпня викрили на хабарі у $85 тис.

Гунька підозрюють в отриманні неправомірної вигоди за надання приватному підприємцю в оренду державних земель. 

Встановлено, що народний депутат України, будучи головою тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування фактів корупції на державних підприємствах, в установах та організаціях Національної академії аграрних наук, використав свої повноваження для надання приватному підприємству земельних ділянок загальною площею 1700 га, що належать державному підприємству Академії аграрних наук.

Дії народного депутата було кваліфіковано ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України. Поплічникам, а саме помічнику народного депутата - адвокату та ще одному спільнику, інкримінують ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 КК.

Нагадаємо, у серпні Вищий антикорупційний суд узяв Гунька під варту з можливістю внесення застави в розмірі 30 млн грн.

Як повідомлялося, суд заарештував подільника нардепа Гунька з правом застави у 2 мільйони. 

Статті

Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Всі статті