З музеїв Маріуполя не евакуювали жодного експоната – ОВА

З усіх дев’яти музеїв Маріуполя з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну не було евакуйовано жодного експоната, з працівників музеїв виїхали із захопленого загарбниками міста тільки два спеціаліста. Про це 6 вересня на брифінгу повідомила начальниця Управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації Вікторія Точена, - пише Укрінформ.

«З маріупольських музеїв, наскільки мені відомо, виїхало два спеціаліста і вони працюють на сьогоднішній день. Не евакуйовано жодного, на превеликий жаль, експоната», - сказала Точена.

За її словами, спеціалісти, які виїхали, наразі працюють у музейних закладах на підконтрольній Україні території.

У Маріуполі до повномасштабного вторгнення Росії в Україну працювало дев’ять музеїв: Художній музей імені Куїнджі; Маріупольський краєзнавчий музей; Музей народного побуту; Музей історії греків Приазов'я; Музей медальєрного мистецтва Е. В. Харабета; Музей історії комбінату Ілліча; Музей Маріупольського морського торговельного порту; Музей імені Павлія та Народний музей історії ТОВ «Маріупольський комбінат Азовсталь».

У фондах Художнього музею імені Куїнджі знаходилися оригінальні роботи Архипа Куїнджі та Івана Айвазовського, шедеври майстрів України 20 століття, серед яких Тетяна Яблонська та Микола Глущенко. А у фондах краєзнавчого музею знаходилося понад 53 тисячі експонатів та 17 тис. книг.

Це тільки частка того, що зберігалося у музеях українського Маріуполя, підкреслили в ОВА.

Як повідомлялося, агресія росії спричинила у Маріуполі одну з найбільших гуманітарних катастроф. Місто майже на 90% зруйноване внаслідок ворожих обстрілів. Окрім того, загарбники зносять пошкоджені ними будинки, щоб приховати сліди своїх злочинів. У Маріуполі загарбники знищили унікальні мозаїки на залізничному вокзалі та готелі «Турист» - мозаїку Валентина Константінова та Лєля Кузьминкова «Металурги» та мозаїку Віктора Пономарьова «Туризм та відпочинок». Також росіянами зруйновані в будівлях Маріуполя шедеври монументалістики - мозаїки української художниці та дисидентки Алли Горської. Наразі російські загарбники перетворюють Маріуполь та навколишні селища на військово-логістичний хаб.

Статті

Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Країна
24.11.2023
18:04

Український «плебісцит смертю» 1932–1933 років. Для чого?

Хлібна криза 1927–1928 pp. і брак валюти, що надходила від продажу хліба за кордон, могли зірвати плани радянського уряду щодо економічного розвитку СРСР. Потрібний був механізм безперервного постачання хліба державі.
Всі статті