ЮНЕСКО верифікувала 290 пошкоджень різних культурних обʼєктів в Україні

ЮНЕСКО верифікувала 290 пошкоджень різних культурних обʼєктів в Україні. Про це заявила голова Бюро ЮНЕСКО в Україні К'яра Бардескі під час форуму "Українська культурна спадщина: #ДійЗадляСпадщини", повідомляє  Укрінформ.

"Як вам відомо, ЮНЕСКО має платформу, яка відслідковує пошкодження. Нам вдалося верифікувати 290 пошкоджень різних обʼєктів по країні, але це не вичерпний перелік – ще багато випадків не було задокументовано", – сказала вона.

Бардескі наголосила, що доступ до культури є правом, що належить усім, та накладає обовʼязок передати її наступним поколінням, адже культурні надбання можуть зникнути. У цьому контексті голова Бюро ЮНЕСКО підкреслила, що культура є жертвою війни.

Як повідомлялося у Києві стартував форум "Українська культурна спадщина" під гаслом "#ДійЗадляСпадщини", де громадянське суспільство та іноземні партнери розглянули шляхи збереження та охорони культурної спадщини України.

Статті

Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Всі статті