ЮНЕСКО верифікувала 290 пошкоджень різних культурних обʼєктів в Україні

ЮНЕСКО верифікувала 290 пошкоджень різних культурних обʼєктів в Україні. Про це заявила голова Бюро ЮНЕСКО в Україні К'яра Бардескі під час форуму "Українська культурна спадщина: #ДійЗадляСпадщини", повідомляє  Укрінформ.

"Як вам відомо, ЮНЕСКО має платформу, яка відслідковує пошкодження. Нам вдалося верифікувати 290 пошкоджень різних обʼєктів по країні, але це не вичерпний перелік – ще багато випадків не було задокументовано", – сказала вона.

Бардескі наголосила, що доступ до культури є правом, що належить усім, та накладає обовʼязок передати її наступним поколінням, адже культурні надбання можуть зникнути. У цьому контексті голова Бюро ЮНЕСКО підкреслила, що культура є жертвою війни.

Як повідомлялося у Києві стартував форум "Українська культурна спадщина" під гаслом "#ДійЗадляСпадщини", де громадянське суспільство та іноземні партнери розглянули шляхи збереження та охорони культурної спадщини України.

Статті

Донецьк
22.02.2024
11:48

Комунальний колапс. Донецький щоденник

Їм пояснили, що комунальні служби не завозять достатню кількість води до котелень для заповнення системи через аварійний стан труб центрального опалення.
Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Всі статті