Росіяни пошкодили чи зруйнували понад тисячу об’єктів культурної спадщини в Україні з початку повномасштабного вторгнення

Генпрокурор Андрій Костін розповів про сплановану політику Москви щодо культурної зачистки України на слуханнях Комітету з питань культури, науки, освіти та ЗМІ Парламентської асамблеї Ради Європи.

Він зазначив, що за час війни окупанти розграбували 40 українських музеїв та викрали десятки тисяч культурних пам'яток.

"Про реальні масштаби цих злочинів ми можемо лише здогадуватися. Всі ці дії є не лише цілеспрямованим знищенням українського минулого, а й ретельно організованою спробою стерти наше майбутнє", - додав Костін.

За його словами, з 2014 року Росія цілеспрямовано намагається стерти українську ідентичність: грабує та руйнує культурну спадщину, викрадає та русифікує наших дітей, катує та вбиває кожного, хто ідентифікує себе як українець.

Наразі здійснюється понад 78 розслідувань щодо воєнних злочинів проти культурної спадщини.

"Триває тісна співпраця з міжнародними механізмами правосуддя та країнами-партнерами, зокрема з метою розшуку та повернення обʼєктів культурної спадщини. Важливо і надалі обʼєднувати та посилювати нашу роботу заради відновлення української культурної спадщини. Ми щиро вітаємо ухвалення Комітетом проєкту доповіді та сподіваємося на підтримку резолюції "Протидія знищенню культурної ідентичності під час війни та миру" на пленарному засіданні ПАРЄ", - сказав генпрокурор. 

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті