Росіяни пошкодили чи зруйнували понад тисячу об’єктів культурної спадщини в Україні з початку повномасштабного вторгнення

Генпрокурор Андрій Костін розповів про сплановану політику Москви щодо культурної зачистки України на слуханнях Комітету з питань культури, науки, освіти та ЗМІ Парламентської асамблеї Ради Європи.

Він зазначив, що за час війни окупанти розграбували 40 українських музеїв та викрали десятки тисяч культурних пам'яток.

"Про реальні масштаби цих злочинів ми можемо лише здогадуватися. Всі ці дії є не лише цілеспрямованим знищенням українського минулого, а й ретельно організованою спробою стерти наше майбутнє", - додав Костін.

За його словами, з 2014 року Росія цілеспрямовано намагається стерти українську ідентичність: грабує та руйнує культурну спадщину, викрадає та русифікує наших дітей, катує та вбиває кожного, хто ідентифікує себе як українець.

Наразі здійснюється понад 78 розслідувань щодо воєнних злочинів проти культурної спадщини.

"Триває тісна співпраця з міжнародними механізмами правосуддя та країнами-партнерами, зокрема з метою розшуку та повернення обʼєктів культурної спадщини. Важливо і надалі обʼєднувати та посилювати нашу роботу заради відновлення української культурної спадщини. Ми щиро вітаємо ухвалення Комітетом проєкту доповіді та сподіваємося на підтримку резолюції "Протидія знищенню культурної ідентичності під час війни та миру" на пленарному засіданні ПАРЄ", - сказав генпрокурор. 

Статті

Світ
17.07.2024
10:29

«Вони намагатимуться знову водити нас за ніс». Російські ЗМІ про Україну

Він, по-перше, намагається зупинити стрімке падіння Європи в прірву і, по-друге, послідовно відстоює національні інтереси своєї країни, домагаючись територіальної автономії для угорців Закарпатської України
Світ
16.07.2024
09:57

"Росія навмисно обрала лікарню своєю мішенню". Огляд західних медіа

Між візитом Орбана до Москви і нападом на дитячу лікарню були лише вихідні. Це багато говорить про те, як Кремль ставиться до ініціатив, подібних до ініціативи угорського глави уряду: з байдужістю і радістю від приниження".
Луганськ
15.07.2024
11:16

"Кримнаш" не ваш. Луганський щоденник

Крим став порожнім. Мало людей та багато військових. Нашим – в самий раз, а росіянам страшно. Ба більше, перельоти закриті, а їхати поїздом дуже довго.
Всі статті