ЄС може запровадити 12-й пакет санкцій проти РФ у жовтні — Bloomberg

Європейський Союз може оголосити про введення нового пакета санкцій, який міститиме пропозицію щодо використання прибутків від заморожених активів РФ для допомоги Україні. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на власні джерела 18 вересня.

"Нові заходи, які можуть бути представлені вже наступного місяця, ймовірно, включатимуть версію ЄС щодо майбутньої заборони G-7 і, можливо, довгоочікувану пропозицію використовувати прибутки від заморожених активів центрального банку для допомоги Києву", - зазначили джерела.

Також, за інформацією видання, група країн-членів ЄС, включаючи Польщу і країни Балтії, закликала до додаткових санкцій щодо СПГ та ІТ-послуг.

За словами джерел, новий пакет може містити кроки, спрямовані на боротьбу з обходом санкцій ЄС. Зазначається, що РФ робить це через треті країни, такі як Об’єднані Арабські Емірати та Туреччина.

Згідно інформації видання, Польща хоче посилити санкції щодо деяких товарів, прийнятих у попередніх пакетах. Пропозиції включають зниження квот на імпорт синтетичного каучуку, підвищення ефективності обмежень на сталь і введення заборони на твердий каустичний натрій. Також Варшава домагається нового пакету санкцій проти Білорусі.

Новий пакет може бути запроваджений в першій половині жовтня або бути оголошений під час саміту ЄС-США, запланованого на наступний місяць.

Як повідомлялось раніше, США вперше передадуть Україні конфісковані активи російських олігархів.

Статті

Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Всі статті