Як перетворити квітуче місто на руїни: у Норвегії показали фотографії Маріуполя до і після російської агресії

Виставка, присвячена Маріуполю, відкрилась у Норвегії у комуні Акерсгус 5 березня. Про це повідомив сайт міста Маріуполя 6 березня.

"У Норвегії, у комуні Акерсгус, відкрилася виставка, присвячена Маріуполю. Одним із ініціаторів її проведення став маріуполець Данило Ребро, який має практику у місцевій бібліотеці НЕС. Ця бібліотека – повноцінний культурний  центр, де проходять виставки, кінопокази, інші творчі заходи та цікаві зустрічі", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що вікриття виставки відвідав мер норвезького містечка Туве Нігус.

У рамках заходу також відбувся безкоштовний показ документального фільму "20 днів у Маріуполі".

"Південне, велике, сонячне портове місто України стало відомим під час українсько-російської війни у березні 2022 року. Поширюючи фотографії, зроблені репортерами Associated Press, світ побачив жахливі атаки на лікарню та театр, де на землі було написано слово "діти". Трагізм міста полягає ще й у тому, що неможливо порахувати всіх загиблих, кількість яких оцінюється різними методами від 22 тисяч жителів до 50, 80, 100 і навіть 136 тисяч. На другий рік після руйнування Маріуполя, рівно в цю годину, замість покарання чи виключення з глобальних процесів, Путін знищує наступне українське місто - Авдіївку. Світ змінився. Епоха Ялтинської конференції та Гельсінської декларації однозначно закінчилася. Що буде далі, невідомо", - йдеться у презентації виставки.

На виставці представлені роботи п’яти маріупольських фотографів, які фіксували, яким був Маріуполь до початку повномасштабного вторгнення, і яким воно залишилось після того, як туди прийшли росіяни.

Це такі фотографи:

Сергій Ваганов, фотожурналіст, працював у кількох відомих ЗМІ в Україні та міжнародних агенціях, таких як European Pressphoto Agency, Associated Press, France Press тощо;

Євген Сосновський, уродженець Маріуполя, театральний аматор і фотограф, провів 65 днів в облозі і мав сміливість евакуювати відзнятий матеріал. Його маленький 8-річний родич Єгор відомий своїм "Маріупольським щоденником", який розповідає про жахи облоги;

Дмитро Козацький, український фотограф, військовослужбовець, старший солдат Національної гвардії України. У 2022 році потрапив до списку Forbes Україна "30 до 30: обличчя майбутнього";

Олена Сугак, фотографка-аматорка, – жінка, яка відчайдушно документувала наслідки російських атак;

Світлана (прізвище не називаємо), яка залишилася в окупації, також задокументувала наслідки окупації на камеру.

Раніше повідомлялось, що український Камерний оркестр "Ренесанс" Маріупольської філармонії взяв участь у великому концерті в Італії.

Статті

Країна
30.05.2024
09:14

“Поміняти парадигму”. Військовослужбовці розповідають про свій досвід лікування після поранень в Україні

Долю кожного пораненого вирішує, таким чином, військовий лікар, відповідальний за скерування. Деяким щастить потрапити у потрібне місце. Віктору Комарницькому не пощастило.
Луганськ
29.05.2024
10:47

 Безсоромниця. Луганський щоденник

Є ті, хто примудряється заочно оформляти українські пенсії та заново перераховувати російські за 6000 рублів незалежно від результату. На попит знайдеться пропозиція.
Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Всі статті