Вступ України у ЄС: Орбан заявив про “дуже складні питання” перед початком перемовин

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив у п'ятницю, що перш ніж Європейський Союз почне переговори про вступ України до ЄС, необхідно відповісти на "дуже складні питання", - пише Reuters.

У грудні країни ЄС мають ухвалити рішення про те, чи дозволити Україні почати переговори про вступ до Євросоюзу, що потребуватиме одностайної підтримки всіх 27 членів. На думку дипломатів, перешкодою може стати Угорщина.

"Ми не можемо уникнути питання - коли восени ми вестимемо переговори в Брюсселі про майбутнє України - чи можемо ми всерйоз розглядати питання про членство країни, розпочинати переговори про вступ із країною, яка перебуває у стані війни", - сказав Орбан в інтерв'ю державному радіо.

"Ми не знаємо, наскільки велика територія цієї країни, оскільки війна все ще триває, ми не знаємо, наскільки велике її населення, оскільки воно тікає... Прийняти країну в ЄС, не знаючи її параметрів, було б безпрецедентно", - каже лідер Угорщини.

"Тому я думаю, що нам потрібно відповісти на дуже довгі і складні питання, поки ми не прийдемо до рішення про початок переговорів про вступ", - сказав він.

Як повідомлялося, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Україна з моменту набуття статусу кандидата в ЄС досягла "серйозних успіхів" на шляху до вступу в Європейський Союз.

Статті

Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Всі статті