Вплив війни на ринок авто-2022: в Україну ввезли понад півмільйона авто, вони "постарішали" до 12 років

Протягом 2022 року в Україну ввезли 534866 автівок. Це на 60% менше, аніж торік. Про це повідомив сайт "Опендатабот" 18 січня.

"Фактично, кількість ввезених машин "відкотилася" до показників ковідного 2020 року", – сказано в повідомленні.

Найбільшу кількість авто ввезли у травні-червні — у період, коли діяли пільгові ставки на розмитнення. Так, у травні було ввезено 94 тисячі авто, а у червні – 103 тисячі. З 1 липня, коли завершило дію "нульове розмитнення" імпорт автомобілів знизився.

Зазначається, що антирекорд очікувано стався у перший місяць повномасштабного вторгнення росії. Тоді в Україну було ввезено менше 10 тисяч авто. 

Нульові ставки розмитнення мали допомогти людям, що залишилися без автівок внаслідок збройної агресії РФ, придбати недорогу машину – найчастіше це автівки, що вже були у вживанні. Крім того, нульове розмитнення мало здешевити закупівлю волонтерами авто для ЗСУ.

"Побічним результатом стало зростання середнього віку авто, що ввозиться в Україну, аж на 2 роки. Це найвищий показник за останні 10 років. Так, якщо ще у 2020 ввозили дев'ятирічні авто, у 2021 машини "постаршали" на рік, то у 2022 році 67% ввезених уживаних машин старше 10 років", – йдеться в повідомленні. 

Уточнюється, що загалом середній вік ввезених в 2022 в Україну авто сягнув 12,3 років. Побутує думка, що таке старішання автопарку українців негативно відбивається на безпеці на дорогах. Проте статистика не підтверджує цю тезу. Так, за даними Національної поліції, за весь 2021 рік через керування несправним транспортним засобом зафіксовано 58 ДТП. Це 0,2% від загальної кількості аварій в країні за рік.

Підкреслюється, що найпопулярнішим брендом року серед легкових автівок став VOLKSWAGEN. До топ-3 затребуваних автівок потрапили також RENAULT та FORD. Що стосується моделей, українці надавали перевагу VOLKSWAGEN PASSAT, VOLKSWAGEN GOLF та SKODA OCTAVIA.

Серед вантажних авто найчастіше ввозили RENAULT, MAN та DAF.

Раніше повідомлялось, що у Львівській області правоохоронці викрили схему незаконного розмитнення автівок.

Статті

Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Всі статті