Військова допомога США Україні опинилася під загрозою через тимчасове фінансування – Пентагон

Військова допомога США Україні опинилася під загрозою через відсутність ухваленого законопроєкту про витрати Пентагону на 2023 рік. Про це 3 грудня повідомляє Politico із посиланням на міністра оборони США Ллойда Остіна.

"Чиновники міністерства оборони склали список жахливих наслідків, якщо збройні сили вперше в історії будуть змушені діяти в рамках тимчасового фінансування на один рік - від допомоги Україні до закупівлі нового бомбардувальника-невидимки B-21", - повідомляють журналісти.

Міністр оборони США Ллойд Остін у зверненні до Конгресу закликав не відкладати ухвалення законопроєкту про витрати Пентагону на наступний рік. За його словами, замість бюджету конгресмени можуть, як це бувало й раніше, ухвалити "резолюцію про продовження фінансування", причому відразу на рік, а не на місяці.

Така ситуація заморозить витрати Пентагону на поточному рівні. Це означатиме, що Збройним силам доведеться покладатися на старі техніку та обладнання, тоді як розробка перспективних військових технологій значно скоротиться.

Повідомляється, що Конгрес має ухвалити оборонний бюджет до 16 грудня 2022 року. При цьому речник Палати представників Ненсі Пелосі припустила, що тимчасове фінансування оборонної сфери приймуть відразу на рік. У такому разі Пентагон отримає на 29 мільярдів доларів менше за необхідну їм суму.

Заступник міністра оборони Майкл Маккорд заявив Politico, що йому не віриться, що Пентагон зможе працювати в умовах тимчасового фінансування на весь рік. Джерела видання стверджують, що це може спричинити кризову ситуацію. Також варто зазначити, що саме лінією Пентагону йде фінансування військової допомоги Україні – включаючи навіть відправку боєприпасів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Пентагон показав новий бомбардувальник, розробка якого роками трималася у секреті.

Статті

Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Донецьк
25.04.2024
10:45

Діяти та жити цікаво: Як молодь з Мирнограда розвиває громаду біля лінії фронту

Наразі у Донецькій області масові заходи заборонені, але люди потребують якоїсь розради. Творчі проекти об’єднали талановиту молодь та створили терапевтичний ефект для мешканців громади, заповнили культурну порожнечу.
Всі статті