Війна в Україні відходить на другий план: у МЗС Польші заявили про зацікавленніть Росії у створенні осередків напруги в ЄС

Віцеміністр закордонних справ Польщі Аркадіуш Мулярчик заявив, що Росія зацікавлена у послабленні ЄС та дестабілізації ситуації у регіоні, а тому вона може використовувати для цього  міграційну кризу, - повідомляє "Польське радіо".

«І група "Ваґнера", і Росія як така зацікавлені в дестабілізації ситуації в країнах Західної Європи, щоб створити плутанину, неспокій, соціальні хвилювання і відвернути увагу від України, яка в цей час воює, і їм це вдається, тому що сьогодні війна в Україні відходить на другий план», — сказав Мулярчик.

Він згадав ситуацію на італійському острові Лампедуза, розташованому між Мальтою та узбережжям Тунісу, куди за останні дні морем прибуло майже вісім тисяч мігрантів з африканських країн.

«Хтось допомагає цим людям долати сотні, якщо не тисячі кілометрів від Нігерії, країн Центральної Африки до Середземного моря, хтось допомагає їм транспортуватися, хтось зацікавлений у цьому, Росія, безсумнівно, зацікавлена ​​в цьому», — сказав він.

Заступник очільника МЗС оцінив, що це гібридні дії, спрямовані на послаблення Європейського Союзу, його солідарності та єдності. Він підкреслив, що перевезенням мігрантів займаються злочинні організації. «Але за лаштунками певно є путін, метою якого є дестабілізація ситуації», — додав він.

Статті

Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Всі статті