На Херсонщині затримано "кадровичку МВД РФ", яка вербувала громадян до лав окупантів – СБУ

СБУ затримала "кадровичку МВД РФ" на Херсонщині, яка вербувала місцевих мешканців вступати до лав окупантів. Про це повідомили в Телеграм-каналі відомства 9 грудня.

"Служба безпеки викрила ще трьох поплічниць ворога в результаті стабілізаційних заходів у звільненому Херсоні, – сказано в повідомленні. – Серед них – керівниця одного з "кадрових" підрозділів псевдооргану. Саме ця особа розгорнула широку агітаційну кампанію щодо залучення місцевих жителів до співпраці з агресором".

Уточнюється, що вона особисто підшукувала "однодумців", яким пропонувала приєднатися до лав окупаційного органу.

Після звільнення обласного центру колаборантка намагалася переховуватись. Втім, не довго. Співробітники СБУ встановили її місцезнаходження, і зараз вона знаходиться під вартою.

Зазначається, що наразі слідчі Служби безпеки повідомили їй про підозру за ч. 7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність, добровільне зайняття громадянином України посади в незаконних судових або правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території) Кримінального кодексу України.

Підкреслюється, що ще двома ворожими поплічницями виявились колишні працівниці місцевих банків. Після захоплення міста вони перейшли на бік агресора. За це їх призначили "инспектором отдела кадров ГУ МВД РФ Херсонской области" і "специалистом федеральной миграционной службы МВД РФ Херсонской области".

Уточнюється, що за декілька днів до звільнення міста вони втекли до тимчасового окупованих районів півдня України. Стосовно них зібрані беззаперечні докази колабораційної діяльності. Обвинувальні акти направлено до суду.

Раніше повідомлялось, що двоє бойовиків "ДНР" потрапили в полон до ЗСУ та предстануть перед судом.

Статті

Світ
02.06.2023
14:09

"Не маючи широкої мережі агентів у тилу ворога, українська розвідка звернулася до несподіваних форм вербування". Західні медіа про Україну

“ФСБ зробить будь-що, щоб не дати цим дітям повернутися. Наразі вони можуть бути свідками на процесі проти Путіна у Міжнародному кримінальному суді, – сказав Кулеба The Times. – Вони допитували цю групу із 13 матерів 14 годин. Це було настільки...
Країна
01.06.2023
16:02

Атомне заміщення: Росія йде за своїм кораблем

Усі енергоблоки українських атомних електростанцій (АЕС) з 2024 р. запрацюють на американському ядерному паливі (ЯП). Для української атомної енергетики це не лише перехід на вищі технології, а й широкі можливості нового розвитку. Втім, одне дуже...
Країна
31.05.2023
14:57

Російський паспорт в окупації: вимушений крок, щоб вижити

Можна скільки завгодно говорити про те, що без російського паспорта ми не могли звернутися за меддопомогою чи влаштуватися на роботу, але я хочу акцентувати на іншому : у якийсь момент його наявність стала умовою, щоб тут залишатися. У мене питання...
Всі статті