У Чехії хочуть, щоб тисячі українських вчителів-біженців допомогли країні заповнити кадровий голод

Вчителі з України могли б зробити вагомий внесок у забезпечення освіти та професійної підготовки чеських учнів та заповнити кадровий дефіцит. Про це повідомляє "Чеське Радіо".

Згідно з опитуванням організації Výluka, яка відкрила проект Začni učit («Почни навчати!»), серед біженців, що прибули до Чехії з України, числиться близько десяти тисяч вчителів. При цьому дані Міністерства освіти свідчать про те, що чеським школам не вистачає приблизно шість тисяч освітян.

Міносвіти має намір виділити фінансові кошти на підтримку інтеграції українських вчителів та помічників педагогів. Некомерційні організації, у свою чергу, прагнуть полегшити їм шлях до чеських освітніх установ.

Чеська організація «Človek v tisni» («Людина в біді»), яка надає гуманітарну, правозахисну та соціальну допомогу, відкрила безкоштовний онлайн-курс чеської мови. Він призначений насамперед для асистентів викладачів з України.

Оволодіння чеською мовою виявляється одним із найважливіших чинників для працевлаштування біженців на відповідні посади. Тому необхідно значно посилити вивчення мови дорослими. Це означає заохочення їхнього безкоштовного викладання, введення зобов'язання для роботодавців відпускати своїх співробітників на курси навіть у робочий час, підкреслює один із авторів дослідження, проведеного товариством PAQ Research та Соціологічним інститутом Академії наук, Даніел Прокоп.

За словами представників шкіл, з якими зв'язалося «Чеське Радіо», допомога з усним перекладом на заняттях з українськими дітьми дуже потрібна. Багато українських учнів часто ще не говорять по-чеськи. При цьому, як повідомило Міністерство освіти, у новому навчальному році за чеські парти сіли близько 65 тисяч школярів з України.

Статті

Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Всі статті