Уряд США має розвіддані про причетність росії до руйнування Каховської ГЕС

Уряд США має у своєму розпорядженні розвіддані, які дають змогу зробити висновок, що росія несе відповідальність за руйнування греблі Каховської ГЕС в Україні. Про це повідомляє "Голос Америки" з посиланням на телеканал NBC News, який посилається на двох американських офіційних осіб та одну західну офіційну особу.

Адміністрація президента Джо Байдена працює над розсекреченням деяких розвідданих та їхнім поширенням уже у вівторок вдень, повідомили джерела NBC News.

Нагадаємо, що у вівторок масивну греблю Каховської ГЕС на річці Дніпро, що розділяє російські та українські війська, було підірвано, що призвело до затоплення великої частини зони бойових дій та евакуації людей.

Президент України Володимир Зеленський назвав підрив греблі Каховської ГЕС терористичною атакою, звинуватив у ній російські сили і заявив, що росію має бути притягнуто до відповідальності за цю атаку.

МЗС України закликало до термінового скликання засідання Ради безпеки ООН і нових санкцій щодо росії, зокрема, щодо її ракетної промисловості та атомної галузі.

Україна розглядає "підрив дамби Каховської ГЕС з боку РФ як терористичний акт проти української критичної інфраструктури, мета якої - завдати максимально великої кількості жертв і руйнувань", - йдеться в заяві українського МЗС.

Статті

Донбас
28.04.2024
19:38

Нам нікуди повертатися: у російській історії немає періоду, який можна назвати моделлю для побудови державності. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головний «філософ» окупованого Донбасу Олександр Ходаковський раптово заявив, що ніяких скрєп у Росії не було і немає, що російська історія, навіть у викладі Путіна, не дає жодних моделей для «можемо повторити». Тобто, повертатися...
Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Всі статті