Україна може замінити "брудні" енергоресурси росії та стати "зеленим хабом" для Європи - Зеленський

Україна може стати "зеленим" енергетичним хабом для Європи замість "брудних" енергоресурсів із росії. Про це 6 вересня на відкритті Нью-Йоркської фондової біржі заявив Володимир Зеленський, повідомляє офіційний сайт президента.

"Україна може бути і, я впевнений, обов'язково стане "зеленим" енергетичним хабом для Європи. Ми спроможні замінити брудні російські енергоресурси", - заявив глава держави.

За словами Зеленського, Україна має великий природний потенціал для виробництва "зеленого" водню та створення нових потужностей у "зеленій" енергетиці.

"Це потенціал як мінімум у десятки, а реально дивлячись на речі – у сотні гігават "зелених" електричних потужностей", - зазначив президент України.

Зеленський також нагадав, що Україна вже розпочала експорт електроенергії до ЄС. Але масштаб співпраці може бути в сотні разів більшим, упевнений президент.

Глава держави також додав, що однією з причин вторгнення росії в Україну якраз став страх росіян, що українці не просто стануть промисловим конкурентом РФ – реальною заміною на ринках багатьох країн.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна за два місяці заробила від експорту електроенергії близько 3 мільярдів гривень.

Статті

Донбас
04.06.2023
21:24

Виявляється, у нас є той, про кого не можна говорити. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Ми зобов'язані оголосити в Республіці конкурс на найкращий ескіз пам'ятника бійцям ПВК "Вагнер". І цей пам'ятник має бути встановлений у центрі Артемівська. Бійці "Вагнера" - це героїчно сміливі люди, які "виколупували" ворога з кожного метра землі...
Світ
02.06.2023
14:09

"Не маючи широкої мережі агентів у тилу ворога, українська розвідка звернулася до несподіваних форм вербування". Західні медіа про Україну

“ФСБ зробить будь-що, щоб не дати цим дітям повернутися. Наразі вони можуть бути свідками на процесі проти Путіна у Міжнародному кримінальному суді, – сказав Кулеба The Times. – Вони допитували цю групу із 13 матерів 14 годин. Це було настільки...
Країна
01.06.2023
16:02

Атомне заміщення: Росія йде за своїм кораблем

Усі енергоблоки українських атомних електростанцій (АЕС) з 2024 р. запрацюють на американському ядерному паливі (ЯП). Для української атомної енергетики це не лише перехід на вищі технології, а й широкі можливості нового розвитку. Втім, одне дуже...
Всі статті