Україна хоче отримати додаткові HIMARS вже зараз, ідуть перемовини - Арахамія

Додаткові установки HIMARS потрібні Україні вже зараз. Про це повідомив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія у Telegram.

"Додаткові HIMARSи потрібні Україні вже зараз. Будемо наполягати на цьому на всіх зустрічах у США. Зброя, надана сьогодні, збереже більше життів українців, ніж якщо вона прийде до нас протягом кількох років", - написав він.

Він зазначив, що Україна не ганяється за тим, щоби зброя була щойно з конвеєра.

"Ми готові взяти ту, яка вже була в користуванні, але негайно", - сказав Арахамія.

"Тому на рівні парламенту США ми працюємо над тим, щоб робити свопи (swap): ми забираємо вже готову зброю, навіть якщо вона й була в користуванні, а американська армія отримає нову", - зазначив нардеп.

За його словами, це виграшна ситуація для обох сторін

"Зараз ідуть перемовини стосовно систем HIMARS, про передачу яких нещодавно було оголошено. Ми хочемо отримати установки вже зараз, а американська армія отримає через рік-півтора їм заміну", - підкреслив Арахамія.

Як повідомлялося раніше, 18 нових установок HIMARS, які США включили до нового пакету військової допомоги Україні, поставлятимуться впродовж кількох років.

Статті

Донбас
28.04.2024
19:38

Нам нікуди повертатися: у російській історії немає періоду, який можна назвати моделлю для побудови державності. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головний «філософ» окупованого Донбасу Олександр Ходаковський раптово заявив, що ніяких скрєп у Росії не було і немає, що російська історія, навіть у викладі Путіна, не дає жодних моделей для «можемо повторити». Тобто, повертатися...
Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Всі статті