Україна закликала опублікувати повний список полонених у відповідь на спробу провокації від "омбудсмена" РФ

Україна закликала "омбудсмена" з РФ Тетяну Москалькову оприлюднити списки з усіма полоненими украінцями. Про це 31 березня в Telegram повідомила пресслужба Координаційного штабу щодо поводження з військовополоненими.

"Сьогодні так звана "омбудсмен" країни-агресора Тетяна Москалькова, яку виключили з Міжнародного інституту омбудсмана (IOI), виступила з черговою пропагандистською заявою", - повідомили в Координаційному штабі.

Повідомляють, що Москалькова вкотре звинуватила Україну в небажанні обмінювати полонених. Як підтвердження своїх слів вона виклала список зі 133 полонених із прізвищами. У цій провокації єдиним позитивом є сам факт публікації такого списку

"Пропонуємо пані Москальковій наступного разу оприлюднити всі списки українців, які перебувають у ворожому полоні: інформацію, яку держава-агресор старанно приховує від України та міжнародних організацій", - зазначили представники штабу.

Представники України наголосили, що РФ утримує як полонених цивільних заручників, некомбатантів (осіб, які служать в армії, але не беруть участі в бойових діях - музикантів, медиків, капеланів), а також тяжкохворих і поранених бійців. При цьому їх усіх мають звільняти без додаткових умов.

При цьому Україна раніше вже звільнила тяжкопоранених військовополонених без будь-яких умов. Однак росія не тільки не зробила аналогічного кроку, а й продовжує спроби дискредитувати українські організації та структури, які займаються обміном полонених.

Нагадаємо, раніше російський правозахисник передав ПАРЄ інформацію про жорстоке поводження з українцями в полоні РФ.

Статті

Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Світ
13.06.2024
08:28

"Якщо війна йтиме так, як зараз, очевидно, що Україна програє". Огляд західних медіа

Тоді в майбутньому Росія розв'яже війну. Росія воюватиме з українськими технологіями, українськими солдатами, з іншого географічного положення. Тоді ми будемо у 1939 році. Зараз ми у 1938.
Всі статті