Україна повернула росії всіх важкопоранених полонених

Україна в односторонньому порядку передала росії тяжкопоранених полонених, яких можна було транспортувати. Про це 24 березня повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

"Україна здійснила гуманітарну акцію і передала росії всіх тяжкопоранених окупантів, стан яких дозволяв транспортування, захоплених у полон з початку широкомасштабного вторгнення", - повідомили представники Штабу.

Йдеться не про обмін військовополоненими, а про репатріацію - тобто про повернення тяжкопоранених полонених без жодних умов. Ця процедура передбачається міжнародним гуманітарним правом.

Водночас РФ продовжує утримувати в заручниках тисячі українських громадян, зокрема тяжкохворих і поранених, дітей і жінок.

"Усі ці категорії громадян згідно з міжнародним гуманітарним правом мають бути повернуті Україні шляхом репатріації без жодних умов", - додали в Гуманітарному штабі.

Однак попри це, росія не тільки відмовляється провести репатріацію, а й не допускає до місць їхнього утримання представників Міжнародного комітету Червоного Хреста. Також вони не забезпечують ці категорії зв'язком із рідними, належним харчуванням, медичною допомогою, навмисно створюючи нелюдські умови перебування в неволі.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна повернула з окупованих територій ще 15 дітей.

Статті

Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Всі статті