Україна пропонує союзникам застосувати ракети для ударів по виробництву безпілотників у РФ, Ірані та Сирії - ЗМІ

Київ стверджує, що іранські дрони-камікадзе типу Shahed, які росія запускає по Україні, містять різні європейські компоненти. Українська влада пропонує західним союзникам застосувати ракети для ударів по виробничих майданчиках безпілотників у росії, Ірані та Сирії. Про це повідомляє Громадське з посиланням на The Guardian та на секретні документи, на які посидається видання.  

У 47-сторінковому документі, поданому урядам "Великої сімки" в серпні, стверджується, що за попередні три місяці рф здійснила понад 600 атак безпілотниками, що містять західні елементи. Згідно з документом, у моделі дрона Shahed-131 виявили 52 такі електричні компоненти, а в Shahed-136 — 57 деталей. 

П'ять європейських компаній назвали оригінальними виробниками ідентифікованих компонентів. Вони мають штаб-квартири в США, Швейцарії, Нідерландах, Німеччині, Канаді, Японії та Польщі. Зокрема, у Польщі паливну помпу для дрона виготовила дочірня компанія британської TI Fluid Systems. А швейцарська фірма STMicroelectronics стала виробником мікроконтролера із вбудованою флешпам’яттю.

За даними України, митна інформація свідчить, що майже весь імпорт до Ірану походив із Туреччини, Індії, Казахстану, Узбекистану, В’єтнаму та Коста-Рики.

Окрім того, у звіті вказують, що Іран розширює своє виробництво завдяки перенесенню потужностей до Сирії та російського Татарстану.

Серед пропозицій України для західних союзників — нанести "ракетні удари по заводах з виробництва цих БпЛА в Ірані, Сирії, а також по потенційному виробничому майданчику в російській федерації". 

Видання заявляє, що в документі також вказується, що це можуть зробити Сили оборони України "за умови надання партнерами необхідних засобів ураження".

У звіті також є найновіший аналіз тактики та планів виробництва безпілотників. Зокрема, там вказується, що:

на початку липня в Україні збили нову модель Shahed-136 із маркуванням Y002 , яка, можливо, була зібрана на новому виробництві в росії. Зразок мав іншу форму крила, що "також може вказувати на виробництво в новому місці";

РФ та Іран уже працюють над новим двигуном для Shahed-136, який повинен забезпечити кращу швидкість і дальність.

Нагадаємо, раніше в ГУР підтвердили, що окупанти почали застосовувати "Шахеди" власного виробництва. 

Статті

Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Всі статті