Україна пропонує союзникам застосувати ракети для ударів по виробництву безпілотників у РФ, Ірані та Сирії - ЗМІ

Київ стверджує, що іранські дрони-камікадзе типу Shahed, які росія запускає по Україні, містять різні європейські компоненти. Українська влада пропонує західним союзникам застосувати ракети для ударів по виробничих майданчиках безпілотників у росії, Ірані та Сирії. Про це повідомляє Громадське з посиланням на The Guardian та на секретні документи, на які посидається видання.  

У 47-сторінковому документі, поданому урядам "Великої сімки" в серпні, стверджується, що за попередні три місяці рф здійснила понад 600 атак безпілотниками, що містять західні елементи. Згідно з документом, у моделі дрона Shahed-131 виявили 52 такі електричні компоненти, а в Shahed-136 — 57 деталей. 

П'ять європейських компаній назвали оригінальними виробниками ідентифікованих компонентів. Вони мають штаб-квартири в США, Швейцарії, Нідерландах, Німеччині, Канаді, Японії та Польщі. Зокрема, у Польщі паливну помпу для дрона виготовила дочірня компанія британської TI Fluid Systems. А швейцарська фірма STMicroelectronics стала виробником мікроконтролера із вбудованою флешпам’яттю.

За даними України, митна інформація свідчить, що майже весь імпорт до Ірану походив із Туреччини, Індії, Казахстану, Узбекистану, В’єтнаму та Коста-Рики.

Окрім того, у звіті вказують, що Іран розширює своє виробництво завдяки перенесенню потужностей до Сирії та російського Татарстану.

Серед пропозицій України для західних союзників — нанести "ракетні удари по заводах з виробництва цих БпЛА в Ірані, Сирії, а також по потенційному виробничому майданчику в російській федерації". 

Видання заявляє, що в документі також вказується, що це можуть зробити Сили оборони України "за умови надання партнерами необхідних засобів ураження".

У звіті також є найновіший аналіз тактики та планів виробництва безпілотників. Зокрема, там вказується, що:

на початку липня в Україні збили нову модель Shahed-136 із маркуванням Y002 , яка, можливо, була зібрана на новому виробництві в росії. Зразок мав іншу форму крила, що "також може вказувати на виробництво в новому місці";

РФ та Іран уже працюють над новим двигуном для Shahed-136, який повинен забезпечити кращу швидкість і дальність.

Нагадаємо, раніше в ГУР підтвердили, що окупанти почали застосовувати "Шахеди" власного виробництва. 

Статті

Світ
26.07.2024
14:06

Дія санкцій і іронія війни. Західні медіа про Україну

Російські оборонні заводи вже працюють на своїй максимальній потужності, безробіття критично скоротилося – тобто, у цієї економіки закінчуються резерви. Як результат, зарплати падають, рубль слабшає, вартість імпорту зростає, як зростає і інфляція.
Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Всі статті