Україна може очікувати на отримання перших данських винищувачів F-16 цього літа - Міноборони Данії

Данія передасть Україні винищувачі F-16 вже цього літа. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Міноборони Данії 22 лютого. 

"Тривають роботи з підготовки України до отримання цього літа першого данського дару бойових літаків F-16. Про це заявляє міжнародна військово-повітряна коаліція, яку очолює Данія разом із Нідерландами та США", - йдеться в повідомленні.

"Очікується, що перший данський бойовий літак F-16 буде передано Україні цього літа. Це послання міжнародної коаліції військово-повітряних сил, яка на чолі з Данією, Нідерландами та США координує тривалу підготовку F-16 і підготовку до передачі перших винищувачів F-16 Україні", - повідомляє Міноборони Данії.

"Складно встановити фіксований графік передачі винищувачів F-16, тому що є кілька умов, які мають бути виконані, щоб Україна могла використовувати подаровані літаки. Але я поінформував узгоджувальне коло, що наразі ми працюємо над його вищою єдністю цього літа, коли ми розраховуємо передати Україні перші винищувачі F-16, якщо підготовка буде йти за планом", - ідеться в повідомленні з посиланням на міністра оборони Троельса Лунда Поульсена.

Як зазначено, остаточна передача першого данського бойового літака F-16 залежить, зокрема, від повної підготовки українських пілотів і необхідного українського допоміжного персоналу, а також від наявності необхідної логістики та інфраструктури в Україні. Міжнародна коаліція ВПС на підтримку України докладає всіх зусиль, щоб забезпечити це.

Данія очолює коаліцію військово-повітряних сил разом із Нідерландами та США з моменту її створення восени 2023 року. Коаліція була сформована в рамках Контактної групи з питань оборони України під керівництвом США і спочатку фокусується на наданні винищувачів F-16 в Україні.

Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна матиме право завдавати ударів винищувачами F-16 по військових цілях РФ за межами країни. 

Як повідомлялося, Україна може отримати винищувачі F-16 у червні. 

Також повідомлялося, що західні союзники передадуть Україні щонайменше 24 винищувачі F-16. 

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті