Столтенберг заявив, що Україна матиме право завдавати ударів винищувачами F-16 по військових цілях РФ за межами країни

Україна матиме право завдавати ударів західними винищувачами F-16 по військових цілях РФ і за межами країни. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв'ю "Радіо Свобода", опублікованому 22 лютого.

"Я думаю, що ми повинні слухати військових експертів саме тоді, коли ми будемо готові або коли союзники будуть готові розпочати надсилання та доставку F-16. Чим швидше, тим краще", - сказав Генсек НАТО й наголосив, що росія веде проти України загарбницьку війну, і Київ має право на самооборону, включно з завданням ударів по законних російських військових цілях за межами країни.

Столтенберг підкреслив, що кожен союзник вирішуватиме, чи постачати F-16 в Україну, і різні країни мають різну політику щодо цього. 

Він також зауважив, що неможливо сказати, коли саме Україна зможе розмістити винищувачі F-16. За його словами, країни-союзники хочуть, аби передача літаків відбулася якомога раніше. Проте ефект від отримання F-16 буде сильнішим, якщо пілоти, екіпажі технічного обслуговування та інший допоміжний персонал будуть добре навчені.

Раніше повідомлялось, що Україна може отримати винищувачі F-16 у червні.

Статті

Світ
23.04.2024
17:26

«Брати приклад із Леніна і змінити, нарешті, внутрішню політику». Російські ЗМІ про Україну

У такий гарний весняний день навіть не хочеться писати про цей цирк виродків під назвою "конгрес США", але кілька важливих тез по суботньому голосуванню все ж таки окреслимо...
Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Всі статті