Україна може очікувати на отримання перших данських винищувачів F-16 цього літа - Міноборони Данії

Данія передасть Україні винищувачі F-16 вже цього літа. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на Міноборони Данії 22 лютого. 

"Тривають роботи з підготовки України до отримання цього літа першого данського дару бойових літаків F-16. Про це заявляє міжнародна військово-повітряна коаліція, яку очолює Данія разом із Нідерландами та США", - йдеться в повідомленні.

"Очікується, що перший данський бойовий літак F-16 буде передано Україні цього літа. Це послання міжнародної коаліції військово-повітряних сил, яка на чолі з Данією, Нідерландами та США координує тривалу підготовку F-16 і підготовку до передачі перших винищувачів F-16 Україні", - повідомляє Міноборони Данії.

"Складно встановити фіксований графік передачі винищувачів F-16, тому що є кілька умов, які мають бути виконані, щоб Україна могла використовувати подаровані літаки. Але я поінформував узгоджувальне коло, що наразі ми працюємо над його вищою єдністю цього літа, коли ми розраховуємо передати Україні перші винищувачі F-16, якщо підготовка буде йти за планом", - ідеться в повідомленні з посиланням на міністра оборони Троельса Лунда Поульсена.

Як зазначено, остаточна передача першого данського бойового літака F-16 залежить, зокрема, від повної підготовки українських пілотів і необхідного українського допоміжного персоналу, а також від наявності необхідної логістики та інфраструктури в Україні. Міжнародна коаліція ВПС на підтримку України докладає всіх зусиль, щоб забезпечити це.

Данія очолює коаліцію військово-повітряних сил разом із Нідерландами та США з моменту її створення восени 2023 року. Коаліція була сформована в рамках Контактної групи з питань оборони України під керівництвом США і спочатку фокусується на наданні винищувачів F-16 в Україні.

Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна матиме право завдавати ударів винищувачами F-16 по військових цілях РФ за межами країни. 

Як повідомлялося, Україна може отримати винищувачі F-16 у червні. 

Також повідомлялося, що західні союзники передадуть Україні щонайменше 24 винищувачі F-16. 

Статті

Світ
16.04.2024
10:17

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Всі статті