Україна експортувала понад 10 млн тонн зерна через румунський порт Констанца

За перші дев'ять місяців цього року Україна експортувала 10,5 млн метричних тонн зерна через румунський чорноморський порт Констанца. Про це 17 жовтня повідомляє "Голос Америки" з посиланням на агентство Reuters та адміністрацію порту.

Зазначається, що Україна є одним із найбільших у світі експортерів зерна, а Констанца - основний маршрут вивезення української сільгосппродукції після того, як росія вийшла з Чорноморської зернової ініціативи.

Дані за дев'ять місяців порівнюються з 9,2 млн тонн, відвантажених за перші вісім місяців цього року, і 8,6 млн тонн, відвантажених у 2022 році.

У ці дані не включені обсяги, що експортуються через невеликі дунайські порти Румунії (такими, як Галац), завдяки яким середньомісячні обсяги становлять понад 2 млн тонн.

Уряд Румунії заявив, що найближчими місяцями він має намір подвоїти щомісячний обсяг транзиту українського зерна до 4 млн тонн.

Раніше цього місяця президент України Володимир Зеленський, здійснюючи свою першу поїздку до Румунії після початку повномасштабного російського вторгнення, заявив, що найближчим часом буде створено коридор для доставки українського зерна до Румунії через Молдову.

Статті

Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Всі статті