У три деокуповані села Луганщини, де ще лишаються люди, доставили паски, продукти і засоби гігієни

У три деокуповані села Луганської області, де ще залишаються мешканці – Невське, Греківку й Макіївку – поліцейські доставили гуманітарний вантаж 20 квітня. Про це повідомила поліція Луганщини у своєму Телеграм-каналі.

"Поліцейські спільно з представниками обласної військової адміністрації та Красноріченської громади доставили 200 пасок, 62 продуктові та гігієнічні набори від міжнародної організації "Червоний Хрест" та тижневий запас – 500 буханок хліба мешканцям Невського, Макіївки та Греківки", – сказано в повідомленні.

Крім того, поліцейські евакуювали до Донецької області мешканку селища Макіївка.

Село Невське – одне із 13 населених пунктів Луганщини, які перебувають під контролем України, причому ті близько ста осіб, що залишаються в селі – це максимальна кількість мешканців як для деокупованих населених пунктів Луганщини. Так, раніше повідомлялось, що станом на момент звільнення  - у листопаді 2022 року – в Невському проживало близько 150 осіб, у сусідній Макіївці – до 40, в деяких селах взагалі нікого не залишалось.

До прикладу, в січні 2023 року рашистський снайпер вбив останню мешканку села Новоселівське – літню жінку, яка йшла по воду.

Наразі під контролем України перебуває близько 5% території Луганщини, і саме це заважає російським окупантам вийти на адміністративні кордони області. Так, раніше повідомлялось, що 12 сіл Луганської області були звільнені від російських загарбників станом на 20 листтопада 2022 року (плюс селище Білогорівка, яке окупантам так і не вдалось захопити. – "ОстроВ").

Станом на початок квітня 2023 року рашисти обстрілювали шляхи постачання гуманітарної допомоги у звільнені населені пункти Луганщини, у тому числі в Невське.

Статті

Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Всі статті