У Швейцарії розпочали процес конфіскації активів оточення Януковича

Швейцарія ініціювала процедуру конфіскації активів оточення экс-президента втікача Віктора Януковича. Про це 15 лютого повідомила прес-служба уряду Швейцарії.

"Федеральна рада на своєму засіданні 15 лютого вирішила розпочати нові адміністративні процедури конфіскації щодо заблокованих у Швейцарії активів у результаті української революції 2014 року", - йдеться у повідомленні.

Йдеться про активи на загальну суму понад 140 мільйонів доларів. Це активи осіб, пов'язаних, як вважають у Швейцарії, із колишнім президентом України Віктором Януковичем. Мотивом до процедури конфіскації стала підозра у незаконному походженні цих коштів.

Окремо у Федеральній раді зазначили, що це рішення не пов'язане з ухваленими у 2022 році санкціями проти росії. Першу процедуру було запущено у травні 2022 року: вона стосувалася конфіскації близько 100 мільйонів франків. Потім було розпочато процедуру конфіскації ще приблизно 30 мільйонів франків.

"Активи залишаться заблокованими до винесення швейцарською юстицією остаточного рішення про конфіскацію. Якщо ці активи будуть остаточно конфісковані, то буде проведено їхню реституцію на користь українського населення в рамках міжнародної угоди", - зазначили в уряді.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що швейцарський банк Credit Suisse заморозив російські активи майже на 19 мільярдів доларів.

Статті

Країна
24.03.2023
13:58

Переключення Кропачова: з вугілля на логістику

Віталій Кропачов, який вважався за Порошенка «смотрящим над вуглепромом», з традиційної для нього вугільної сфери переключається на логістику. Купівлю Білгород-Дністровського морського торговельного порту слід вважати досить ризикованою інвестицією...
Країна
23.03.2023
10:00

Візит Путіна до Криму та нові атаки безпілотників: місцеві не розуміють, що це було

Місцевих жителів здивувало, що російський президент жодного слова не сказав про війну чи безпеку в регіоні. Більше того, Путін в принципі не зробив жодної заяви та не провів жодної наради в окупованому Криму.
Донецьк
22.03.2023
11:00

Окупанти змушують отримувати російський паспорт. Донецький щоденник

На початок 2022 року паспорт РФ отримали 860 тисяч осіб на обидві невизнані "республіки". Якщо довіряти офіційним сайтам, то у "ДНР" на той момент проживало 2,24 млн осіб, у "ЛНР" - 1,42 млн. Отже, російські паспорти отримали 23,5% громадян "ЛДНР"....
Всі статті