У Швейцарії розпочали процес конфіскації активів оточення Януковича

Швейцарія ініціювала процедуру конфіскації активів оточення экс-президента втікача Віктора Януковича. Про це 15 лютого повідомила прес-служба уряду Швейцарії.

"Федеральна рада на своєму засіданні 15 лютого вирішила розпочати нові адміністративні процедури конфіскації щодо заблокованих у Швейцарії активів у результаті української революції 2014 року", - йдеться у повідомленні.

Йдеться про активи на загальну суму понад 140 мільйонів доларів. Це активи осіб, пов'язаних, як вважають у Швейцарії, із колишнім президентом України Віктором Януковичем. Мотивом до процедури конфіскації стала підозра у незаконному походженні цих коштів.

Окремо у Федеральній раді зазначили, що це рішення не пов'язане з ухваленими у 2022 році санкціями проти росії. Першу процедуру було запущено у травні 2022 року: вона стосувалася конфіскації близько 100 мільйонів франків. Потім було розпочато процедуру конфіскації ще приблизно 30 мільйонів франків.

"Активи залишаться заблокованими до винесення швейцарською юстицією остаточного рішення про конфіскацію. Якщо ці активи будуть остаточно конфісковані, то буде проведено їхню реституцію на користь українського населення в рамках міжнародної угоди", - зазначили в уряді.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що швейцарський банк Credit Suisse заморозив російські активи майже на 19 мільярдів доларів.

Статті

Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Всі статті