У Швейцарії розпочали процес конфіскації активів оточення Януковича

Швейцарія ініціювала процедуру конфіскації активів оточення экс-президента втікача Віктора Януковича. Про це 15 лютого повідомила прес-служба уряду Швейцарії.

"Федеральна рада на своєму засіданні 15 лютого вирішила розпочати нові адміністративні процедури конфіскації щодо заблокованих у Швейцарії активів у результаті української революції 2014 року", - йдеться у повідомленні.

Йдеться про активи на загальну суму понад 140 мільйонів доларів. Це активи осіб, пов'язаних, як вважають у Швейцарії, із колишнім президентом України Віктором Януковичем. Мотивом до процедури конфіскації стала підозра у незаконному походженні цих коштів.

Окремо у Федеральній раді зазначили, що це рішення не пов'язане з ухваленими у 2022 році санкціями проти росії. Першу процедуру було запущено у травні 2022 року: вона стосувалася конфіскації близько 100 мільйонів франків. Потім було розпочато процедуру конфіскації ще приблизно 30 мільйонів франків.

"Активи залишаться заблокованими до винесення швейцарською юстицією остаточного рішення про конфіскацію. Якщо ці активи будуть остаточно конфісковані, то буде проведено їхню реституцію на користь українського населення в рамках міжнародної угоди", - зазначили в уряді.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що швейцарський банк Credit Suisse заморозив російські активи майже на 19 мільярдів доларів.

Статті

Донбас
28.05.2023
21:57

Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут"
Країна
26.05.2023
12:30

Дерусифікація української металургії: залишився останній крок

Є всі підстави вважати, що за тодішньою експансією державного капіталу з Росії в українську металургію стояли не просто російські громадяни з товстими гаманцями, а особисто російський диктатор. Зрозуміло, акції "Запоріжсталі" формально належать не...
Донецьк
25.05.2023
14:00

Спокуса грошима. Донецький щоденник

Настала черга бігти за російськими паспортами довірливим пенсіонерам, які отримують мінімалку. Вишикувалися вони стрункими рядами в " міграційні ", а представники служб масової дезінформації тут як тут - знімають "правдиві" сюжети про те, скільки...
Всі статті