Швейцарський банк Credit Suisse заморозив російські активи майже на 19 млрд доларів

Швейцарський банк Credit Suisse стверджує, що після початку російського широкомасштабного вторгнення в Україну заморозив російські активи на суму понад 17,5 мільярда швейцарських франків (близько 19 мільярдів доларів). Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на газету Tages-Anzeiger.

Як йдеться у повідомленні, загалом російські активи у Швейцарії оцінюються приблизно у 46 міліардів франків. Таким чином, на рахунках у Credit Suisse заморожено понад третину всіх активів. При цьому лише невелика частина з них – близько 4 мільярдів – належить людям, які перебувають у списку санкцій Євросоюзу. Швейцарія та низка інших країн, що не входять до ЄС, приєдналися до введених санкцій.

Частина решти 13,6 мільярда франків – як пише газета – належить людям, внесеним до списків санкцій в інших юрисдикціях, таких як США. Серед них, як стверджує видання, мільярдер Віктор Вексельберг, який має рахунок у Credit Suisse, але не може вивести гроші навіть попри те, що у списку санкцій ЄС його немає.

Ще одна частина цих грошей може належати російському Центробанку або прямо Російської Федерації.

Газета зазначає, що в іншому швейцарському банку UBS заморожено близько 7,5 мільярдів російських активів, тобто більш ніж удвічі менше, ніж у Credit Suisse.

Дані надійшли на тлі повідомлень про проблеми, які зазнає банк Credit Suisse. Минулого року компанія отримала найбільший у своїй історії збиток. Газета ставить питання, чи це пов'язано зокрема з втечею російських капіталів після початку війни.

Точних даних про те, скільки російських активів зараз заморожено у країнах, які запровадили санкції, немає. Наприкінці минулого року Єврокомісія називала суму понад 60 мільярдів євро. Теоретично в країнах Заходу має бути заморожено близько 300 мільярдів євро коштів російського Центробанку, проте на даний момент уряди країн ЄС повідомляють про те, що виявили лише частину цієї суми. У будь-якому випадку 17,5 мільярдів франків – істотна сума навіть на тлі всіх російських активів, що потенційно підпадають під обмеження, - зазначається в повідомленні.

Статті

Донбас
28.05.2023
21:57

Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут"
Країна
26.05.2023
12:30

Дерусифікація української металургії: залишився останній крок

Є всі підстави вважати, що за тодішньою експансією державного капіталу з Росії в українську металургію стояли не просто російські громадяни з товстими гаманцями, а особисто російський диктатор. Зрозуміло, акції "Запоріжсталі" формально належать не...
Донецьк
25.05.2023
14:00

Спокуса грошима. Донецький щоденник

Настала черга бігти за російськими паспортами довірливим пенсіонерам, які отримують мінімалку. Вишикувалися вони стрункими рядами в " міграційні ", а представники служб масової дезінформації тут як тут - знімають "правдиві" сюжети про те, скільки...
Всі статті