Швейцарський банк Credit Suisse заморозив російські активи майже на 19 млрд доларів

Швейцарський банк Credit Suisse стверджує, що після початку російського широкомасштабного вторгнення в Україну заморозив російські активи на суму понад 17,5 мільярда швейцарських франків (близько 19 мільярдів доларів). Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на газету Tages-Anzeiger.

Як йдеться у повідомленні, загалом російські активи у Швейцарії оцінюються приблизно у 46 міліардів франків. Таким чином, на рахунках у Credit Suisse заморожено понад третину всіх активів. При цьому лише невелика частина з них – близько 4 мільярдів – належить людям, які перебувають у списку санкцій Євросоюзу. Швейцарія та низка інших країн, що не входять до ЄС, приєдналися до введених санкцій.

Частина решти 13,6 мільярда франків – як пише газета – належить людям, внесеним до списків санкцій в інших юрисдикціях, таких як США. Серед них, як стверджує видання, мільярдер Віктор Вексельберг, який має рахунок у Credit Suisse, але не може вивести гроші навіть попри те, що у списку санкцій ЄС його немає.

Ще одна частина цих грошей може належати російському Центробанку або прямо Російської Федерації.

Газета зазначає, що в іншому швейцарському банку UBS заморожено близько 7,5 мільярдів російських активів, тобто більш ніж удвічі менше, ніж у Credit Suisse.

Дані надійшли на тлі повідомлень про проблеми, які зазнає банк Credit Suisse. Минулого року компанія отримала найбільший у своїй історії збиток. Газета ставить питання, чи це пов'язано зокрема з втечею російських капіталів після початку війни.

Точних даних про те, скільки російських активів зараз заморожено у країнах, які запровадили санкції, немає. Наприкінці минулого року Єврокомісія називала суму понад 60 мільярдів євро. Теоретично в країнах Заходу має бути заморожено близько 300 мільярдів євро коштів російського Центробанку, проте на даний момент уряди країн ЄС повідомляють про те, що виявили лише частину цієї суми. У будь-якому випадку 17,5 мільярдів франків – істотна сума навіть на тлі всіх російських активів, що потенційно підпадають під обмеження, - зазначається в повідомленні.

Статті

Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Країна
24.11.2023
18:04

Український «плебісцит смертю» 1932–1933 років. Для чого?

Хлібна криза 1927–1928 pp. і брак валюти, що надходила від продажу хліба за кордон, могли зірвати плани радянського уряду щодо економічного розвитку СРСР. Потрібний був механізм безперервного постачання хліба державі.
Всі статті