У росії змінюють правила військового обліку, запроваджують електронні повістки і посилюють боротьбу з ухилянтами

У росії Держдума готується до ухвалення нового закону, який змінить правила військового обліку. Вводяться єдиний реєстр, електронні повістки, а заходи проти ухильників будуть посилені. Про це пишуть росЗМІ з посиланням на голову комітету нижньої палати парламенту з оборони Андрія Картаполова.

За його словами, нова система потребуватиме створення єдиного реєстру військовозобов'язаних, який буде організовано на базі державно-інформаційного ресурсу, що "зробить усю систему військового обліку прозорою, а відомості актуальними".

"Крім того, цим законопроектом передбачається внесення змін до порядку оповіщення громадян. Ми пропонуємо зберегти традиційні способи оповіщення - через паперові повістки та роботодавця. Також запроваджуються оповіщення рекомендованими поштовими відправленнями та пропонується можливість дублювати ці повістки в електронному вигляді. При цьому військовозобов'язаний може отримати їх через особистий кабінет, "Держпослуги" або в МФЦ", - розповів росчиновник.

При цьому проходження медкомісії та професійного відбору необхідно буде здійснювати в результаті особистої явки після отримання повісток.

Він також додав, що для тих, хто ухиляється від виконання військових обов'язків, буде передбачено низку "забезпечувальних заходів".

"Якщо людина не отримує повістку або вдає, що її не отримує, вона буде зобов'язана під час наступного призову протягом двох тижнів добровільно з'явитися до військкомату. Якщо вона цього не зробить, то їй за цифровим підписом військового комісара надсилається повідомлення про те, що запроваджується обмеження на виїзд і попередження, що будуть інші обмежувальні заходи. Якщо він знову не з'явиться, то через 20 днів цей військовозобов'язаний може втратити можливість керування транспортним засобом, укладати угоди з нерухомістю, реєструвати ІП, брати кредити, позики тощо", - розкрив деталі Картаполов.

Статті

Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Всі статті