У росії підлітка звинувачують у тероризмі за спробу підпалу воєнкомату

У РФ 16-річного підлітка із хронічним гепатитом тримають у СІЗО за спробу підпалити військкомат та звинувачують у тероризмі. Про це пише телгреам-канал "Можем объяснить" з посиланнім на мати хлопця.

Перебування під арештом — пряма загроза його здоров'ю та життю, каже в його мати Тетяна Балазейкіна.

"Єгора Балазейкіна з Ленобласті, звинуваченого у спробі підпалу військкомату м.Кіровська відправили до СІЗО 3 березня. Юнак не заперечує сам факт того, що сталося, що кинув у залізні двері будівлі пляшку з сумішшю, яка навіть не спалахнула, однак і він, і його батьки не згодні з тим, що мала місце спроба теракту", - йдеться у повідомленні.

Більше того, самі поліцейські спочатку ставили підлітку навмисне ушкодження чужого майна, але слідчі так вміло ставили питання, що після допиту статтю змінили на 205 КК РФ (терористичний акт), хоча ніякої шкоди не було, стверджує Тетяна.

Журналісти зазначають, що це тенденція для росії: спочатку підпали військкоматів кваліфікували за статтями «Умисне знищення чи пошкодження майна», «Підпал», «Хуліганство», але в січні чоловіка вперше засудили за це як терориста: суд призначив 12 років колонії.

«Він сказав: мені дуже шкода, але я інакше вчинити не міг. Якби я не висловив свій протест, я тоді повісився б», — переказує Тетяна слова сина. Це був символічний жест, наміру підпалювати будівлю не було, стверджує вона.

Про його справу майже не пишуть ЗМІ, переймається мати. Від слідства та суду Тетяна не чекає нічого хорошого, вона впевнена, що це буде «показова кара» і юнак отримає «великий термін».

Статті

Країна
17.04.2024
10:00

Формування збройних сил та мобілізація в Україні. Як це було в минулому

Битва ж за Україну була виграна значною мірою завдяки перемозі більшовиків на ідеологічному та інформаційному фронтах. Саме це, вкупі з мобілізаційними можливостями Червоної Армії, неперевершеною жорстокістю до противника, здатність йти до перемоги...
Світ
16.04.2024
10:17

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Всі статті