У росії підлітка звинувачують у тероризмі за спробу підпалу воєнкомату

У РФ 16-річного підлітка із хронічним гепатитом тримають у СІЗО за спробу підпалити військкомат та звинувачують у тероризмі. Про це пише телгреам-канал "Можем объяснить" з посиланнім на мати хлопця.

Перебування під арештом — пряма загроза його здоров'ю та життю, каже в його мати Тетяна Балазейкіна.

"Єгора Балазейкіна з Ленобласті, звинуваченого у спробі підпалу військкомату м.Кіровська відправили до СІЗО 3 березня. Юнак не заперечує сам факт того, що сталося, що кинув у залізні двері будівлі пляшку з сумішшю, яка навіть не спалахнула, однак і він, і його батьки не згодні з тим, що мала місце спроба теракту", - йдеться у повідомленні.

Більше того, самі поліцейські спочатку ставили підлітку навмисне ушкодження чужого майна, але слідчі так вміло ставили питання, що після допиту статтю змінили на 205 КК РФ (терористичний акт), хоча ніякої шкоди не було, стверджує Тетяна.

Журналісти зазначають, що це тенденція для росії: спочатку підпали військкоматів кваліфікували за статтями «Умисне знищення чи пошкодження майна», «Підпал», «Хуліганство», але в січні чоловіка вперше засудили за це як терориста: суд призначив 12 років колонії.

«Він сказав: мені дуже шкода, але я інакше вчинити не міг. Якби я не висловив свій протест, я тоді повісився б», — переказує Тетяна слова сина. Це був символічний жест, наміру підпалювати будівлю не було, стверджує вона.

Про його справу майже не пишуть ЗМІ, переймається мати. Від слідства та суду Тетяна не чекає нічого хорошого, вона впевнена, що це буде «показова кара» і юнак отримає «великий термін».

Статті

Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Світ
26.09.2023
08:06

«Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну». Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Донбас
24.09.2023
18:50

Батіг уже сьогодні, пряник - у світлому майбутньому. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Відповідно до російського законодавства в "ДНР" запроваджено обмеження на перебування в громадських місцях вночі, військову цензуру, особливий режим сполучення із сусідніми регіонами, а також заборонено мітинги, збори, демонстрації, ходи,...
Всі статті