У Польщі на тлі війни РФ проти України рекордно зріс інтерес до служби в армі

На тлі повномасштабної війни росії проти України в Польщі рекордно зріс інтерес громадян до служби в армії. Про це повідомляє "Німецька хвиля" 29 січня. 

Як повідомляється, минулого року польські збройні сили набрали близько 14 тисяч нових професійних солдатів після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну. 

"Це – рекорд з моменту скасування призову", - заявив міністр оборони країни Маріуш Блащак. 

Обов'язкову термінову службу в армії в Польщі було скасовано у 2008 році. 

Наразі збройні сили країни налічують 164 тисячі військовослужбовців, з яких 36 тисяч - члени добровольчих підрозділів територіальної оборони. 

Найближчим часом чисельність армії планується розширити до 250 тисяч професійних військових та до 50 тисяч добровольців тероборони. 

Таких показників планується досягти, зокрема завдяки впровадженню добровільної базової військової служби та одноденних курсів військової підготовки для всіх бажаючих. 

Як повідомлялося раніше, у Польщі хочуть до березня підготувати танкову бригаду для ЗСУ. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
02.07.2025
10:00

Щоденник матері 18-річного добровольця: стосунки «місцеві – військові» й «жінки – чоловіки»

Останнім часом з’явилась якась мерзотна тенденція писати в пабліках про те, що деякі дівчата/жінки, мовляв, виходять заміж за молодих штурмовиків аж по тричі: одного поховають, виплату отримають, за другого підуть…
Світ
01.07.2025
17:00

«Населення «Великого Донбасу» скоротилося втричі». Російські ЗМІ про Україну

...Я впевнена, що український народ в більшості своїй все правильно розуміє. Це завжди був братський народ. Вони прокинуться, вони прокинуться. Вони прокинуться і дадуть адекватну оцінку всьому, що відбувалося і відбувається.
Світ
30.06.2025
22:45

"Нарешті президент США, здається, позбувся наївної ілюзії". Медіа про "українські" заяви і дії адміністрації Трампа

Найбільш прикро, що на саміті не обговорювали нагальну потребу у продовженні військової підтримки України. Також вперше з часу російського вторгнення більше трьох років тому у підсумковому комюніке не було засуджено агресію Владіміра Путіна.
Всі статті