У Польщі на тлі війни РФ проти України рекордно зріс інтерес до служби в армі

На тлі повномасштабної війни росії проти України в Польщі рекордно зріс інтерес громадян до служби в армії. Про це повідомляє "Німецька хвиля" 29 січня. 

Як повідомляється, минулого року польські збройні сили набрали близько 14 тисяч нових професійних солдатів після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну. 

"Це – рекорд з моменту скасування призову", - заявив міністр оборони країни Маріуш Блащак. 

Обов'язкову термінову службу в армії в Польщі було скасовано у 2008 році. 

Наразі збройні сили країни налічують 164 тисячі військовослужбовців, з яких 36 тисяч - члени добровольчих підрозділів територіальної оборони. 

Найближчим часом чисельність армії планується розширити до 250 тисяч професійних військових та до 50 тисяч добровольців тероборони. 

Таких показників планується досягти, зокрема завдяки впровадженню добровільної базової військової служби та одноденних курсів військової підготовки для всіх бажаючих. 

Як повідомлялося раніше, у Польщі хочуть до березня підготувати танкову бригаду для ЗСУ. 

Статті

Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Країна
16.05.2024
14:18

Від ідей до конкретних проектів: війні не вдалося зупинити бізнес Дніпропетровщини

Прифронтова Дніпропетровська область увійшла в трійку лідерів серед регіонів за кількістю нових бізнесів. Упродовж першого кварталу 2024 року в області відкрито майже 7 тисяч ФОПів. Водночас, за чотири місяці регіон має економічні втрати: тут...
Всі статті