У Петербурзі антивоєнну активістку і Тараса Шевченка звинуватили в "дискредитації російської армії"

Суд у російському Петербурзі відправив 18-річну Дарину Козирєву до СІЗО до 25 квітня за наклеєний на пам'ятник Тарасу Шевченку плакат із фрагментом його вірша. Про це пише ТК "ASTRA".

Дівчині інкримінують кримінальну статтю "про дискредитацію армії". Дарину Козирєву затримали 24го лютого 2024 року через наклеєний на пам'ятник Тарасу Шевченку плакат із фрагментом тексту з вірша Шевченка "Заповіт": "Поховайте та вставайте,Кайдани порвітьІ ворожою злою кров'ю волю окропіть!"

У грудні минулого року на Козирєву склали протокол за адміністративною статтею про "дискредитацію" армії. Їй закинули пост березня 2022 року з міркуваннями про нові статті КК про військові "фейки" і дискредитацію, а також про імперіалістичну природу війни. Після цього її відрахували із СПбДУ.

Ще раніше, у грудні 2022 року 17-річну Дарину, яка на той момент навчалася в школі, затримали в Петербурзі за напис "Вбивці, ви розбомбили його. Іуди" на серці з написом "Маріуполь". Щодо 11-класниці порушили адміністративну справу про "дискредитацію" армії РФ і відпустили під зобов'язання про явку. 

Статті

Країна
17.04.2024
10:00

Формування збройних сил та мобілізація в Україні. Як це було в минулому

Битва ж за Україну була виграна значною мірою завдяки перемозі більшовиків на ідеологічному та інформаційному фронтах. Саме це, вкупі з мобілізаційними можливостями Червоної Армії, неперевершеною жорстокістю до противника, здатність йти до перемоги...
Світ
16.04.2024
10:17

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Всі статті