У МЗС Польщі назвали рішення Німеччини, яке підштовхнуло путіна до війни проти України

Заступник міністра закордонних справ Польщі Пьотр Вавжик заявив, що якби Німеччина у 2008 році не заблокувала план щодо членства України в НАТО, РФ не наважилася б розпочати війну. Про це повідомляє "Еспрессо" з посиланням на PAP. 

"Якби Німеччина не намагалася затягнути вступ України до НАТО, якби Україну запросили до Альянсу багато років тому в Мюнхені, то сьогодні війни в Україні не було б", – сказав Вавжик.

На його думку, зараз спостерігається аналогічний підхід щодо членства України в НАТО з боку країн Західної Європи. 

"Відомо, що країни Західної Європи, Франція та Німеччина, загалом завжди були проти приєднання України до Європейського Союзу чи Північноатлантичного Альянсу", – зазначив Вавжик.

Він попередив, що заявив міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса про те, що зараз не час приймати рішення щодо членства України в НАТО може відстрочити її вступ до Альянсу. 

"Питання в тому, коли прийде час для цих "холодних голів? Через п'ять, десять чи тридцять років після війни?" - запитав Вавжик. 

Водночас він запевнив, що Польща виступає за членство України в НАТО.

"На нашу думку, чим швидше це станеться, тим краще, тому що це буде запорукою безпеки не лише для України та Польщі, а й для всього регіону", – переконаний Вавжик. 

Нагадаємо, президент Чехії закликав вже цього року розпочати переговори з Україною щодо вступу до Євросоюзу. 

 

Статті

Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Всі статті