У МЗС Китаю розповіли про позицію, яку Сі Цзіньпін буде демонструвати під час візиту до росії

Голова КНР Сі Цзіньпін під час візиту до росії наступного тижня відстоюватиме «об’єктивну й неупереджену» позицію Китаю щодо російсько-української війни й просуватиме необхідність мирного врегулювання. Про це 17 березня заявив речник МЗС Китаю Ван Веньбін, - передає Укрінформ із посиланням на CNN.

«Пропозиція Китаю зводиться до однієї тези, яка полягає в тому, щоб закликати до миру та сприяти переговорам», - сказав Ван.

Поїздка Сі до москви відбудеться в той час, коли Пекін намагається представити себе нейтральним посередником у війні росії проти України, зберегти свої «відносини без меж» із рф та відновити зв’язки із Заходом.

Водночас західні офіційні особи скептично оцінюють ефективність участі Китаю в урегулюванні й висловлюють стурбованість тим, що Китай може розглядати можливість надання росії летальної військової допомоги, попри постійні заперечення Пекіна.

Щодо цього речник МЗС сказав, що Китай завжди займав «розважливу й відповідальну» позицію та контролював експорт військових і цивільних товарів подвійного призначення відповідно до чинного законодавства.

За його словами, економічне і торговельне співробітництво між Китаєм і рф є «відкритим та прозорим».

Як повідомлялося, Сі Цзіньпін 20-22 березня відвідає РФ на запрошення путіна.

Статті

Донецьк
22.09.2023
13:00

Діагноз – ескапізм. Донецький щоденник

..."Правителі" "народної" з останніх сил надувають щоки та видають бажане за дійсне. То метро вони збираються будувати, то аеропорт, то випуск трамваїв налагодити. На цьому фоні чергові заяви про відновлення та запуск горлівського заводу "Стирол" не...
Луганськ
21.09.2023
11:37

«Викреслити ці 9 років життя МІЖ...». Луганський щоденник

Так поводиться вітчим, який прагне задарувати подарунками дітей своєї нової дружини, дітей від її першого шлюбу, щоб привернути їх до себе. І ми також спідлоба дивимося на все і не віримо.
Світ
20.09.2023
12:00

“Росія виробляє тепер більше боєприпасів, ніж Сполучені Штати і Європа.” Огляд Західних медіа

“Лідери національної безпеки Тайваню попереджають, що зменшення допомоги США Україні збільшить занепокоєність Тайваню мірою американської рішучості. Все менша частка населення острова вірить, що США відправлять війська у випадку війни"
Всі статті